Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Janod

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ДИНО - Интерактивна масичка со активности - Janod

  ДИНО - Интерактивна масичка со активности - Janod

  За возраст од 1 година и понатаму │ 8 различни активности кои помагаат во развојот на малите деца ● Помага во развојот на координацијата и фините моторни вештини ● Ги подобрува осетливоста, меморијата и логичното размислување, а исто така помага да се забележат причинско-последичните врски ● Сите детали на оваа прекрасна дрвена играчка за ран развој се одлични: различните области за играње се поделени со убави бои, а чадот што се издига од вулканот е направен од многу мек филц.
  ден 3.990,00
  Слика на ДИНО - Мултифункционален вулкан со активности - Janod
  Слика на Дрвена скара со додатоци - Janod

  Дрвена скара со додатоци - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Мобилна и лесна за поставување секаде каде што децата сакаат да готват ● Облечете ги престилките и подгответе вкусна скара со вклучените 36 додатоци
  ден 3.750,00
  Слика на Кујна од дрво - ПЕРДУВ - Janod
  Слика на ТРОПИК Воз од дрво - Janod
  Слика на ТРОПИК - Баланс игра МОСТ ВО ЏУНГЛАТА - Janod

  ТРОПИК - Баланс игра МОСТ ВО ЏУНГЛАТА - Janod

  За возраст од 2 до 6 години │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.680,00
  Слика на ТРОПИК - Детски шатор - Janod

  ТРОПИК - Детски шатор - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на љубопитноста и фантазијата ● Убава декорација за во детската соба
  ден 4.290,00
  Слика на ТРОПИК - Триаголник со активности - Janod

  ТРОПИК - Триаголник со активности - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.170,00
  Слика на Проодувалка со активности ТРОПИК - Janod

  Проодувалка со активности ТРОПИК - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 4.990,00
  Слика на ТРОПИК - Сортирач за форми КРОКОДИЛ - Janod
  Слика на 12 Зеленчуци од дрво во гајбичка - Janod
  Слика на 12 овошја од дрво во гајбичка - Janod
  Слика на 2 - ВО - 1 КЛАЦКАЛКА ТРИЦИКЛ - Janod

  2 - ВО - 1 КЛАЦКАЛКА ТРИЦИКЛ - Janod

  Oтстранлива клацкалка и мал трицикл без педали.
  ден 7.890,00
  Слика на 60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 дрвени елементи за правење град ● Сложувалка од 20 парчиња
  ден 2.590,00
  Слика на BIKLOON Метален баланс велосипед - Беж - Janod
  Слика на Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 36 месеци

  Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 36 месеци

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Го стимулира развојот на размислувањето, планирањето и способноста за наоѓање решенија ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за развој и образование
  ден 3.090,00
  Слика на Tабла за пишување - Janod
  Слика на Ајде да ловиме риби - Janod
  Слика на Баланс велосипед минт - Janod
  Слика на Баланс велосипед розов - Janod

  Баланс велосипед розов - Janod

  Повторно на залиха од 16.10.2021
  ден 6.490,00
  Слика на Баланс игра МРАВКА - Sweet Cocoon

  Баланс игра МРАВКА - Sweet Cocoon

  За возраст од 2 години и понатаму │Помага во развојот на концентрацијата и умешноста на рацете ● Одлична забава за целото семејство ● Го поттикнува развојот на имагинацијата, стратешкото размислување и планирање
  ден 1.240,00
  Слика на Баланс игра со верверичка и лешници
  Слика на Баланс игра со дрвени блокчиња - Janod
  Слика на Бенџо

  Бенџо

  ден 1.490,00
  Слика на Блокчиња од дрво - SWEET COCOON
  Слика на Весела градина - магнетна сложувалка 9 парчиња
  Слика на Воз - Шумски животни
  Слика на Воз со блокчиња во различни форми и бои
  Слика на Гитара Конфети - Janod
  Слика на Голем воз со форми и бои - Janod
  Слика на Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.
  ден 10.900,00
  Слика на Голема кујна ЛАГУНА - Janod
  Слика на Голема кујна МАКАРОН - Janod
  Слика на Голема работилница - Janod
  Слика на Градежен камион и булдожер - Bolid - Janod

  Градежен камион и булдожер - Bolid - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Моторичките вештини и координацијата
  ден 3.390,00
  Слика на Двострана дрвена табла
  Слика на Двострана дрвена табла Splash - Janod
  Слика на Двострана табла со прилагодлива висина - Splash
  Слика на Двострана табла со прилагодлива висина бордо/зелена - Janod
  Слика на Двострана табла со прилагодлива висина жолто/сива - Janod
  Слика на Детска чанта за пресоблекување на бебето
  Слика на ДИНО - 4 дрвени сложувалки со прогресивна тежина - Janod
  Слика на ДИНО - Дрвена количка БРАКИОСАУРУС - Janod

  ДИНО - Дрвена количка БРАКИОСАУРУС - Janod

  За возраст од 1 година и понатаму │ Чудесна дрвена количка што ќе ги поттикне дечињата на самостојни авантури ● Многу стабилна и лесно управлива, со силиконска облога на тркалата.
  ден 4.890,00
  Слика на Домино - SWEET COCOON

  Домино - SWEET COCOON

  ден 1.650,00
  Слика на Дрвен градежен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен комплет за кафе во италијански стил - Janod
  Слика на Дрвен комплет за ручек - Janod
  Слика на Дрвен противпожарен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен телефон со звуци
  Слика на Дрвен фотоапарат со звуци и блиц
  Слика на Дрвена играчка - Патека со гасеница
  Слика на Дрвена играчка - Патека со калеми
  Слика на Дрвена играчка за редење - Зајче
  Слика на Дрвена играчка за составување - Мече со пчела
  Слика на Дрвена играчка за составување - Панда - Janod
  Слика на Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod
  Слика на Дрвена катна гаража со додатоци - Janod

  Дрвена катна гаража со додатоци - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Поттикнува интеракција и дружење ● Изработено од најквалитетни материјали и со големо внимание кон деталите ● Ги поттикнува креативноста и фантазијата
  ден 4.590,00
  Слика на Дрвена количка за туркање - КОМБЕ ЗА СЛАДОЛЕД - Janod

  Дрвена количка за туркање - КОМБЕ ЗА СЛАДОЛЕД - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Поттикнува интеракција и дружење ● Изработено од најквалитетни материјали и со големо внимание кон деталите
  ден 4.950,00
  Слика на Дрвена кујна за надвор Muddy Lab - Janod
  Слика на Дрвена масичка за пеглање - Janod
  Слика на Дрвена масичка со 2 столчиња ПОЛАР - Janod
  Слика на Дрвена масичка со 2 столчиња ТРОПИК - Janod
  Слика на Дрвени патки за влечење - Sweet Cocoon

  Дрвени патки за влечење - Sweet Cocoon

  За возраст од 1 година и понатаму │ Издржлива и симпатична играчка за рана возраст, специјално дизајнирана да го поттикнува развојот на грубите моторни вештини кај малите деца ● Ја поттикнува желбата за истражување и експериментирање
  ден 1.550,00
  Слика на Желка виножито - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Живот во езерцето - Пирамида
  Слика на Жирафата Софи - Дрвена играчка со спирала
  Слика на Жирафата Софи - Пирамида од 5 коцки
  Слика на Жирафата Софи - Сортирач за форми
  Слика на Играчка за влечење - Гасеница - SWEET COCOON
  Слика на Играчка за влечење ЗАЈАЧИЊА - Janod
  Слика на Играчка за влечење ПАЈЧИЊА - Janod
  Слика на Играчка за редење - Лисица
  Слика на Играчка за редење - Пингвин - Janod
  Слика на Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

  Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

  Забавен придружник на малите дечиња, којшто ќе ги поттикнува да се движат и ќе ги воведе во светот на музиката на многу разигран начин.
  ден 1.840,00
  Слика на Играчка со спирали - Зајачето и пријателите - Janod
  Слика на Играчка со чеканче и сортирач на форми - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Играчка со чеканче и три топчиња
  Слика на Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod
  Слика на Камион за собирање отпад - Bolid - Janod

  Камион за собирање отпад - Bolid - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Моторичките вештини и координацијата
  ден 2.170,00
  Слика на Камион за транспорт на коли - Bolid - Janod

  Камион за транспорт на коли - Bolid - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Моторичките вештини и координацијата
  ден 2.480,00
  Слика на Кацига за велосипед, бела - Janod (3-6 г.)
  Слика на Кацига за велосипед, розова - Janod (3-6 г.)

  Кацига за велосипед, розова - Janod (3-6 г.)

  Повторно на залиха од 12.02.2021 г.
  ден 1.790,00
  Слика на Кацига за велосипед, црвена - Janod (3-6 г.)

  Кацига за велосипед, црвена - Janod (3-6 г.)

  Повторно на залиха од 12.02.2021 г.
  ден 1.790,00
  Слика на Клацкалка - Коњче - Janod

  Клацкалка - Коњче - Janod

  Дрвена клацкалка во форма на коњче со оградичка и со систем што спречува превртување.
  ден 6.900,00
  Слика на Количка за туркање ЗАЈАЧЕ - Janod
  Слика на Количка нилски коњ - Janod
  Слика на Количка со дрвени блокчиња
  Слика на Количка со дрвени блокчиња - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Количка со ксилофон - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Количка шумски животни - Лисица
  Слика на Комплет за витези - ВОЛК - Janod
  Слика на Комплет за витези - ЗМЕЈ - Janod
  Слика на Комплет за мали градинари - ВЕСЕЛА ГРАДИНА - Janod
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Комплет за рататуј - Janod

  Комплет за рататуј - Janod

  Соодветно за возраст од 3 и повеќе години │Време е да ги облечеме нашите престилки и да го подготвиме ова славно медитеранско јадење ● Комплетот содржи 32 додатоци и доаѓа со даска за сечење и дрвен сад за рерна.
  ден 2.090,00
  Слика на Комплет за чај ТВИСТ - Janod
  Слика на Комплет за чистење - Janod
  Слика на Комплет прибор за заболекари - Janod
  Слика на Комплет прибор за фризери - Janod
  Слика на Коцка со активности - Janod
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - Кутија со волшебен накит од шишенца
  Слика на Креветче за кукли - Candy Chic - Janod
  Слика на Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod
  Слика на Ксилофон - Конфети - Janod
  Слика на Ксилофон Sunshine - Janod
  Слика на Ксилофон птица - Pure
  Слика на Кујна CANDY CHIC - Janod
  Слика на Кујна Happy Day - Janod
  Слика на Кујна МАКАРОН - Janod
  Слика на Кујна од дрво - МОЗАИК - Janod
  Слика на Магична кутија 4 во 1 - Janod
  Слика на Магнетна едукативна игра - Janod
  Слика на Магнетна едукативна игра ГОДИШНИТЕ ВРЕМИЊА - Janod
  Слика на Магнетна игра - ЕМОЦИИ - Janod
  Слика на Магнетна книга - Англиската азбука
  Слика на Магнетна книга - Годишни времиња
  Слика на Магнетна книга - Животни

  Магнетна книга - Животни

  Повторно на залиха од 16.10.2021
  ден 1.150,00
  Слика на Магнетна книга - Колку е часот?
  Слика на Магнетна книга - Костими за девојчиња
  Слика на Магнетна книга - Превозни средства

  Магнетна книга - Превозни средства

  Повторно во продажба од 10.02.2021 г.
  ден 1.150,00
  Слика на Магнетна книга - Принцези
  Слика на Магнетна книга - Професии
  Слика на Магнетна книга - Танграм
  Слика на Магнетна книга - Француската азбука
  Слика на Магнетна книга ДИНОСАУРУСИ - Janod
  Слика на Магнетна книга КОСМОС - Janod
  Слика на Магнетна книга СВЕТОТ НА БАЈКИТЕ - Janod
  Слика на Магнетна книга СЛОЖУВАЛКИ СО ЖИВОТНИ - Janod
  Слика на Магнетни приказни АФРИКАНСКИ ЖИВОТНИ - Janod

  Магнетни приказни АФРИКАНСКИ ЖИВОТНИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ГРАДИЛИШТЕ - Janod

  Магнетни приказни ГРАДИЛИШТЕ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ДИНОСАУРУСИ - Janod

  Магнетни приказни ДИНОСАУРУСИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ - Janod

  Магнетни приказни ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ЕДНОРОЗИ - Janod

  Магнетни приказни ЕДНОРОЗИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ЗАБАВА ВО ШУМАТА - Janod

  Магнетни приказни ЗАБАВА ВО ШУМАТА - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ПОЖАРНИКАРИ - Janod

  Магнетни приказни ПОЖАРНИКАРИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Магнетни приказни ФАРМА - Janod

  Магнетни приказни ФАРМА - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  ден 650,00
  Слика на Маса со активности - Животни
  Слика на Масичка со активности - УБАВАТА ЛИВАДА - Janod
  Слика на Масичка со активности Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Метален сет за чај - Janod

  Метален сет за чај - Janod

  Препорачана возраст 3 - 8 години.
  ден 1.750,00
  Слика на Моето прво електонско пијано - Конфети - Janod
  Слика на Мојата магнетна градина - Janod

  Мојата магнетна градина - Janod

  Магнетна игра со 70 магнети и двостран постер.
  ден 1.290,00
  Слика на Мојата мала слаткарница - Janod

  Мојата мала слаткарница - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.090,00
  Слика на Мојата прва патека за топчиња - Janod

  Мојата прва патека за топчиња - Janod

  За возраст од 2 до 7 години │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и креативноста ● Помага во развојот на способноста за решавање едноставни проблеми
  ден 3.150,00
  Слика на Музичка масичка - Janod

  Музичка масичка - Janod

  Соодветно за возраст од 1 до 3 г.
  ден 1.650,00
  Слика на Музичка масичка - Janod
  Слика на Музичка масичка Sunshine - Janod
  Слика на Музички сет - Конфети - Janod

  Музички сет - Конфети - Janod

  Повторно во продажба од 10.02.2021 г.
  ден 2.170,00
  Слика на Мултифункционално столче за активности - Janod

  Мултифункционално столче за активности - Janod

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Го поттикнува развојот на независноста и љубопитноста ● Мултифункционално и практично ● Стабилно и безбедно стилско парче мебел
  ден 8.390,00
  Слика на Овошје и зеленчук што се сече - Janod
  Слика на Пирамида од 6 коцки од дрво - Janod
  Слика на Подвижна работилница - Janod
  Слика на Проодувалка со активности - МАЧЕ - Janod
  Слика на Проодувалка со активности Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Противпожарен камион - Bolid - Janod
  Слика на Противпожарна станица со додатоци - Janod

  Противпожарна станица со додатоци - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Поттикнува интеракција и дружење ● Изработено од најквалитетни материјали и со големо внимание кон деталите ● Ги поттикнува креативноста и фантазијата
  ден 4.590,00
  Слика на Сензорна дрвена сложувалка ПОЛЖАВ - Sweet Cocoon

  Сензорна дрвена сложувалка ПОЛЖАВ - Sweet Cocoon

  За возраст од 1 година и понатаму │Помага во развојот на способноста за градење и дизајнирање ● Желбата за откривање и експериментирање ● Фината моторика ● 4 сензорни парчиња за истражување со рацете
  ден 990,00
  Слика на Сет за конструирање - РОБОТИ
  Слика на Сет за конструкции - 100 парчиња - Janod
  Слика на Сет за конструкции - 50 парчиња
  Слика на Сет за појадок - Janod
  Слика на Сет за правење слатки - Janod
  Слика на Сложувалка азбука - Sweet Cocoon
  Слика на Сложувалка ГОДИШНИ ВРЕМИЊА - Janod

  Сложувалка ГОДИШНИ ВРЕМИЊА - Janod

  Сложувалка од 36 парчиња ● Соодветна за возраст 4-7 години ● Печатена со растителни бои ● Произведена во Франција ● Димензии на сложувалката 50 x 40 x 0.2 cm
  ден 990,00
  Слика на Сложувалка инспирирана од КЛИМТ - Janod- 100 парчиња
  Слика на Сложувалка инспирирана од Леонардо Да Винчи - Janod- 100 парчиња
  Слика на Сложувалка инспирирана од МУХА - Janod- 100 парчиња
  Слика на Сложувалка со 6 дрвени коцки
  Слика на Сложувалка со дрвени бројки УЧАМ ДА БРОЈАМ - Janod

  Сложувалка со дрвени бројки УЧАМ ДА БРОЈАМ - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Едукативна игра и сложувалка ● Со крупни дрвени броеви ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.190,00
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - ДИНОСАУРУСИ - Janod
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - ДОМАШНИ ЖИВОТНИ - Janod
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - ЗООЛОШКА ГРАДИНА - Janod
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - Криенка во ПРИРОДА
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - МИЛЕНИЦИ - Janod
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - Шума - Janod

  Сложувалка со дрвени фигури - Шума - Janod

  Откријте го возбудливиот свет на шумата и нејзините жители!
  ден 990,00
  Слика на Сложувалка со дрвени фигури - ШУМА - Janod
  Слика на Сложувалка со текстури за допирање - Домашни животни - Janod
  Слика на Сложувалка со текстури за допирање - Домашни миленици - Janod
  Слика на Сложувалка со текстури за допирање - Зоолошка градина - Janod
  Слика на Сложувалка со текстури за допирање - Поларен свет - Janod
  Слика на Сложувалка со текстури за допирање - Шумски животни - Janod
  Слика на Сортирач за форми КУЌИЧКА ЗА ПТИЦИ - Sweet Cocoon

  Сортирач за форми КУЌИЧКА ЗА ПТИЦИ - Sweet Cocoon

  За возраст од 18 месеци и понатаму │8 големи дрвени блокчиња за развој на умешноста на рацете и на фината моторика ● Вратичка со клуч за отворање на куќичката
  ден 1.760,00
  Слика на Сортирач на форми - Шумска куќичка
  Слика на Сортирач на форми со животни - Janod
  Слика на Сортирач на форми со клучеви - Janod
  Слика на Спирала со дрвени форми - Гасеницата и пријателите
  Слика на Столче за кукли - Candy Chic - Janod
  Слика на Табла со активности со заклучување ФАРМА - Janod

  Табла со активности со заклучување ФАРМА - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста и љубопитноста
  ден 1.530,00
  Слика на Тактилна играчка за во бања - КОШ

  Тактилна играчка за во бања - КОШ

  Играчка со сензорни топчиња со различна релјефна површина, коишто се идеални за развојот на чувството за допир и концентрацијата.
  ден 790,00
  Слика на Тактилни картички САВАНА - Janod

  Тактилни картички САВАНА - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Ги активира сетилата за вид и допир ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата
  ден 990,00
  Слика на Тактилни картички ФАРМА - Janod

  Тактилни картички ФАРМА - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Ги активира сетилата за вид и допир ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата
  ден 990,00
  Слика на Трка со јајца на лажица - janod
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка за влечење КАМЕЛЕОН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка за редење ЈАГУАР - Janod
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка лемур за влечење со ксилофон - Janod
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка со спирала ЖАБА - Janod
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка што се ниша ПТИЦА - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало МАЈМУН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало ТУКАН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Моите први форми - Janod
  Слика на Тространа аголна кујна - Janod

  Тространа аголна кујна - Janod

  На залиха од 10 октомври 2022 г.
  ден 7.390,00
  Слика на Укулеле Sunshine - Janod
  Слика на Усна хармоника - Конфети - Janod

  Усна хармоника - Конфети - Janod

  Повторно на залиха од 12.02.2021 г.
  ден 450,00
  Слика на Учам да пишувам - Janod
  Слика на ФАРМА - 4 дрвени сложувалки со прогресивна тежина - Janod

  ФАРМА - 4 дрвени сложувалки со прогресивна тежина - Janod

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини, координацијата и трпеливоста ● Меморијата и концентрацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.240,00
  Слика на Флаута - Конфети - Janod
  Слика на Француски аперитив - Janod

  Француски аперитив - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.060,00
  Слика на Хармоника „Конфети“ - Janod
  Слика на Школски автобус - Bolid - Janod
  Слика на Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 12 месеци

  Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 12 месеци

  За возраст од 1 година и понатаму │ Помага во развојот на вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за развој и образование
  ден 3.090,00
  Слика на Даска за балансирање Цвет - Sweet Cocoon
  Слика на Дрвена табла за креди Timeless - Janod

  Дрвена табла за креди Timeless - Janod

  Оваа табла може лесно да се постави или складира, благодарение на нејзиниот отстранлив држач!
  ден 1.950,00
  Слика на Игра со дрвени форми и големини - Janod
  Слика на Количка за во градина (со алати) - Janod
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со панделки со цветни мотиви
  Слика на Мојот магнетен неделен планер - Janod

  Мојот магнетен неделен планер - Janod

  За возраст од 3 до 8 години │ Помага во развојот на чувството за време, свесноста за одговорностите и организациските вештини ● Ги потикнува креативноста и имагинацијата ● Комплетот содржи голема дрвена магнетна табла и 91 магнет ● Илустрирана е со меки пастелни бои што совршено би се влопиле во секоја детска соба
  ден 1.890,00
  Слика на Музичка масичка - Gioia - Janod

  Музичка масичка - Gioia - Janod

  Играчка со повеќе активности за бебиња на возраст од 12 месеци па нагоре 3 звучни играчки кои предизвикуваат музичко будење Поттикнува моторички развој и откривање звуци
  ден 1.860,00
  Слика на Музички комплет Sunshine - Janod
  Слика на Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 18 месеци

  Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 18 месеци

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн.
  ден 3.090,00
  Слика на Количка за влечење (со дрвени блокчиња) ПОЛЖАВ - Sweet Cocoon - Janod

  Количка за влечење (со дрвени блокчиња) ПОЛЖАВ - Sweet Cocoon - Janod

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата
  ден 1.860,00
  Слика на Летало КРОКОДИЛ - Janod

  Летало КРОКОДИЛ - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на крокодил, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало ЛАВ - Janod

  Летало ЛАВ - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало МЕЧКА - Janod

  Летало МЕЧКА - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на мечка, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало СЛОН - Janod

  Летало СЛОН - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на слонче, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Магнетна книга - Спортови
  Слика на Мојот прв дрвен мозаик - Janod

  Мојот прв дрвен мозаик - Janod

  За возраст од 2 до 5 години │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги подобрува разликувањето и усогласувањето на боите
  ден 1.590,00
  Слика на Укулеле - Gioia - Janod
  Слика на Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 24 месеци

  Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 24 месеци

  За возраст од 24 месеци и понатаму │ Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Ги поттикнува креативноста и фантазијата ● Го стимулира развојот на когнитивните способности ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за развој и образование
  ден 3.090,00
  Слика на Магнетно пикадо -тема РОБОТИ - JANOD
  Слика на Сложувалка ЖИВОТНИ И НИВНИТЕ МЛАДЕНЧИЊА - Janod

  Сложувалка ЖИВОТНИ И НИВНИТЕ МЛАДЕНЧИЊА - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Меморијата и концентрација ● Проширување на детскиот вокабулар додека ги развиваат своите мисловни вештини
  ден 790,00
  Слика на Сложувалки со ЖИВОТНИ и НИВНАТА СИЛУЕТА - Janod

  Сложувалки со ЖИВОТНИ и НИВНАТА СИЛУЕТА - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Меморијата и концентрација ● Проширување на детскиот вокабулар додека ги развиваат своите мисловни вештини
  ден 790,00
  Слика на Сложувалки со СПРОТИВНОСТИ - Janod

  Сложувалки со СПРОТИВНОСТИ - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Меморијата и концентрација ● Проширување на детскиот вокабулар додека ги развиваат своите мисловни вештини
  ден 790,00
  Слика на Тапан - Gioia

  Тапан - Gioia

  ден 1.550,00
  Слика на Кујна од дрво ТВИСТ - Janod

  Кујна од дрво ТВИСТ - Janod

  ден 12.590,00 ден 9.440,00
  Слика на Магнетно пикадо -тема ЗМЕЈОВИ - JANOD
  Слика на ФАРМА -Дрвен трактор за влечење - Janod

  ФАРМА -Дрвен трактор за влечење - Janod

  За возраст од 1 година и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.430,00
  Слика на Дрвен штанд за сладолед - Janod
  Слика на Креативен комплет за изработка на 5 бразлетни со желба - Janod/Hachette
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 16 парчиња накит за среќа
  Слика на Комплет за супа, со дрвен блендер и додатоци - Janod

  Комплет за супа, со дрвен блендер и додатоци - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │Убав начин децата да се запознаат со готвењето здрава храна од зеленчук! Комплетот содржи: праз, моркови, компири, кромид, тестенини - сè што е потребно за подготовка на здрава и вкусна супа.
  ден 2.090,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 7 бразилски бразлетни
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 4 парчиња накит со порака
  Слика на Лист со активности (Мултифункционална масичка) Sweet Cocoon - Janod

  Лист со активности (Мултифункционална масичка) Sweet Cocoon - Janod

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Играчка за рано учење со 5 стимулирачки забавни активности ● Помага во развојот на видот, вниманието, концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Во понатамошните фази, децата ќе можат да учат и нови зборови, со набљудување на малите суштества од градината кои се наоѓаат на листот.
  ден 2.170,00
  Слика на Магнетно пикадо - ГРАДИНА - Janod
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 6 парчиња накит со монистра од хартија
  Слика на Пазарче со додатоци ФАРМА - Janod

  Пазарче со додатоци ФАРМА - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој фантастичен штанд, децата можат да ја играат улогата на купувачи или породавачи, како на вистински пазар ● Комплетот вклучува 58 додатоци, коишто ќе им овозможат на децата реалистично искуство ● Одлична играчка за развој на имагинацијата, комуникацијата и социјални вештини, а може да помогне и при совладувањето на основните нумерички операции
  ден 6.190,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со монистри во боја на виножито
  Слика на Продавница за бонбони - Janod
  Слика на Креативен сет со „SCRATCH ART“ активности
  Слика на Музички сет - Gioia - Janod

  Музички сет - Gioia - Janod

  За возраст од 18 месеци и понатаму │Комплет од 4 музички играчки за убав вовед во светот на музиката ● Идеална прва музичка играчка за која помага во развојот на слухот, чувството за ритам и музичките вештини ● Исто така, го поддржува развојот на фантазијата, концентрацијата, упорноста и моторната координација.
  ден 2.170,00
  Слика на Креативен сет за изработка на флуоресцентни песочни пеперутки
  Слика на Магнетно пикадо - НИНЏА- Janod

  Магнетно пикадо - НИНЏА- Janod

  Магнетно пикадо - НИНЏА- Janod
  ден 1.490,00
  Слика на Креативен комплет - 13 бразлетни за пријателство - Janod
  Слика на Креативен комплет за правење 14 парчиња накит со ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ - Janod
  Слика на Магнетно пикадо - Супер херој- Janod
  Слика на Моите магигични напивки (Magic School) - Janod/Hachette

  Моите магигични напивки (Magic School) - Janod/Hachette

  За возраст од 7 години и понатаму │ Комплет за правење магични напивки ● Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот на вниманието, трпението, прецизноста и вештината на рацете
  ден 1.430,00
  Слика на Креативен комплет за изработка на накит - ЦВЕЌИЊА ОД МОНИСТРА - Janod
  Слика на Магнетна книга ЕДНОРОЗИ - Janod

  Магнетна книга ЕДНОРОЗИ - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Вклучува 44 магнети и 10 модели на еднорог ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Меморијата и концентрација ● Проширување на детскиот вокабулар додека ги развиваат своите мисловни вештини
  ден 1.150,00
  Слика на Мемо игра со БУБАМАРИ - Janod

  Мемо игра со БУБАМАРИ - Janod

  За возраст од 2 години и понатаму │ Одлична забава за целото семејство ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата и логичкото размислување ● Препознавање бои, стратешко размислување и планирање
  ден 1.240,00
  Слика на 6 парчиња накит - Magic Ocean - Janod