Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Кујна од дрво - МОЗАИК - Janod

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217366094
  Достапност: На залиха
  ден 7.890,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Детска кујна со вистински карактер! Направена е во прекрасна комбинација од природно дрво, црна боја и обоени мозаици, што ѝ дава навистина елегантен изглед. Децата што „готват“ на ваква кујна, сигурно ќе смислат некои иновативни рецепти! Затоа, оставете ги слободно да ѝ се препуштат на фантазијата и видете до каде може да ги однесе инспирацијата од мама и тато!

  Доаѓа со куки за закачување, 1 лажица, 1 тава, 1 метална цедалка и 3 картонски кутии за храна (сирење, брашно, ориз), метален мијалник, 2 ротирачки копчиња со звук (кога ќе го притиснете црвеното копче еднаш, се палат сијаличките за грејачите, а кога ќе ги притиснете два пати се слуша звук на вода што врие. Светлата и звукот се гасат самите по 30 секунди, или може да ги изгасите доколку стиснете на кочињата трет пат.)

  Како и вистинските кујни, има 2 копчиња со звучни сигнали за вклучување на грејачите и на рерната. Рерната и бифето се со магнетни вратички.

  Висина на работната површина: 50 cm. Димензии 55 x 30 x 87 cm

  Потребно е склопување. Потребно време 50 мин.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *