Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  8г+

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Модел на Сончевиот Систем (со мотор) - Buki
  Слика на Планетариум HD - Buki

  Планетариум HD - Buki

  Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо.
  ден 3.160,00
  Слика на Магнетен конструктор PRO-L (110 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор PRO-L (50 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор PRO-L (75 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор PRO-L Masterbox (388 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (114 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (142 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (200 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (42 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (52 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (60 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (93 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (22 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (35 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (60 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (25 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (42 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (60 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (35 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (388 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (52 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (78 парчиња) - Geomag
  Слика на ВОКИ ТОКИ (Со батерија што се полни) - Buki France

  ВОКИ ТОКИ (Со батерија што се полни) - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │Домет 4 km ● Батерии што се полнат ● 8 канали ● Осветлен дисплеј ● Режим на повикување со 10 тонови
  ден 3.690,00
  Слика на Голем двоглед - Buki France

  Голем двоглед - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │8 x зголемување ● Сочиво 50mm ● Со прилагодлив фокус
  ден 1.900,00
  Слика на Комплет за истражување во природа - Buki France

  Комплет за истражување во природа - Buki France

  За возраст од 6 години и понатаму │Двоглед 5x32 mm ● Компас ● Бројач на чекори ● Светло за на глава ● Торбичка
  ден 1.900,00
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Роботот Тибо - Buki France
  Слика на Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  За возраст од 6 до 9 години │ Со безбедносен пакет ● Склоплив и лесен за транспорт ● За тежина до 50 кг
  ден 7.590,00 ден 5.313,00
  Слика на Хидраулична рака - Buki France
  Слика на Професионално студио за маникир - Buki France
  Слика на Аспиратор за инсекти - Buki France
  Слика на Комплет за ископување БРАКИОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување СТЕГОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТИРАНОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТИРАНОСАУРУС и ВЕЛОЦИРЕПТОР - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТРИЦЕРАТОПС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување череп од ТИРАНОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување череп од ТРИЦЕРАТОПС - Buki France
  Слика на Роботот МАРКО - Buki France
  Слика на ВОКИ ТОКИ - Buki France

  ВОКИ ТОКИ - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │Домет 3 km ● 8 канали ● Осветлен екран ● Режим на повикување со 10 тонови
  ден 2.690,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 7 бразилски бразлетни
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 16 парчиња накит за среќа
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со монистри во боја на виножито
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 4 парчиња накит со порака
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 6 парчиња накит со монистра од хартија
  Слика на Студио за моден дизајн - Buki France

  Студио за моден дизајн - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.690,00
  Слика на Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │ Дизајнерско студио за да креирате сопствена книга за женска и машка мода! Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.850,00
  Слика на Човековото тело - Buki France

  Човековото тело - Buki France

  Модел на човечкото тело, со меки органи за расчленување и фосфоресцентни коски.
  ден 1.890,00
  Слика на Геометриска лабораторија од 778 елементи - Geomag Education (237)
  Слика на Голем скелет 85 cm - Buki France

  Голем скелет 85 cm - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │ Убав и забавен едукативен комплет ● Содржи модел на скелет со висина 85 cm и многу активности
  ден 3.850,00
  Слика на Двоглед ЕКСПЕРТ (Црн) - Buki France

  Двоглед ЕКСПЕРТ (Црн) - Buki France

  На залиха од 10 јуни 2023 г.
  ден 1.950,00
  Слика на Комплет за истражување на инсекти -Buki France

  Комплет за истражување на инсекти -Buki France

  Вашите прошетки во природа ќе бидат уште позабавни и посодржајни, со овој фантастичен комплет за набљудување на бубачки.
  ден 1.900,00
  Слика на Комплет за мали градинари - ВЕСЕЛА ГРАДИНА - Janod
  Слика на Креативен комплет - 13 бразлетни за пријателство - Janod
  Слика на Креативен комплет за правење 14 парчиња накит со ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ - Janod
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со панделки со цветни мотиви
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - Кутија со волшебен накит од шишенца
  Слика на Креативен сет за изработка на флуоресцентни песочни пеперутки
  Слика на Креативен сет со „SCRATCH ART“ активности
  Слика на Лупа за набљудување инсекти - Buki France
  Слика на Магнетна сложувалка КАРТА НА СВЕТОТ (Со додатоци) – Buki France
  Слика на Професионално студио за КОСА - Buki France

  Професионално студио за КОСА - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Глава за стилизирање со исклучително реалистичен изглед ● Содржи 15 додатоци што децата можат да ги искористат и за својата коса ● Илустрирана брошура со упатства за правење на 30 фризури ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра
  ден 3.480,00
  Слика на Скелет 45 cm - Buki France

  Скелет 45 cm - Buki France

  На залиха од 10 јуни 2023 г.
  ден 2.350,00
  Слика на Таблет за цртање - Buki France
  Слика на Телескоп за набљудување на месечината - Buki France
  Слика на Телескоп со 15 активности - Buki France

  Телескоп со 15 активности - Buki France

  Co x 89 зголемување
  ден 3.170,00
  Слика на Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Лед светло ● 2 слајдови со подготвени 8 примероци ● 400 x зголемување.
  ден 1.890,00
  Слика на Професионално студио - Машина за шиење - Buki France
  Слика на Професионално студио - Машина за шиење (Експерт) - Buki France

  Професионално студио - Машина за шиење (Експерт) - Buki France

  За возраст од 10 години и понатаму │ Со вклучени различни материјали ● 12 различни шевови ● штитник за иглата ● голема работна површина ● инструкции за 6 проекти ● лед осветлување ● 2 брзини и можност за работа со педала ● многу додатоци
  ден 8.600,00
  Слика на Fashion Passion- Детска машина за шиење- Klein

  Fashion Passion- Детска машина за шиење- Klein

  Младите љубители на модата ќе имаат многу креативна (но безбедна) забава со оваа детска машина за шиење која има проѕирен штитник околу иглата. Машина за шиење има две поставки за брзина, конец на врвот и долен конец, држач што се извлекува за макара со конец, игла за замена и многу повеќе. Машината за шиење може да се ракува со батерија со помош на ножната педала или алтернативно со вртење на практичното рачно тркало. Со машината за шиење Fashion Passion, децата не само што ја користат својата креативност, тие учат и да бидат трпеливи и добиваат основно разбирање за начинот на кој се прави облеката. Димензии: 19,5 cm x 12,5 cm x 20 cm I Погоден за деца на возраст од 8 години па нагоре
  ден 2.780,00
  Слика на So Slime - Светлечки космички слајм
  Слика на So Slime - Светлечки космички слајм (комплет од 3 слајмови)
  Слика на So Slime DIY - 3 мешалки со магични слајмови
  Слика на So Slime DIY - Магичен котел за правење волшебна напивка од слајм
  Слика на Микроскоп со 50 експерименти - Buki France
  Слика на Микроскоп со 30 експерименти - Buki France
  Слика на Дигитален микроскоп со 40 експерименти - Buki France
  Слика на 13 парчиња накит од мониста и разбој
  Слика на 6 парчиња накит - Magic Ocean - Janod
  Слика на ВОЛШЕБНАТА ШУМА - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  ВОЛШЕБНАТА ШУМА - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  За возраст од 3 години и понатаму │ Сложувалка од 200 елементи ● Должина 150 cm
  ден 1.390,00
  Слика на ДИНОСАУРУСИ - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  ДИНОСАУРУСИ - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  За возраст од 3 години и понатаму │ Сложувалка од 200 елементи ● Должина 150 cm
  ден 1.390,00
  Слика на Дневник на тајни - Magic Ocean
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Monster High ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Барби ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 30 бразлетни од конец - Виножито
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 8 бразлетни за среќа
  Слика на Магичен Океан - Сет за креирање круни
  Слика на Микроскоп за во природа - Hape International
  Слика на Моите магигични напивки (Magic Ocean) - Janod/Hachette
  Слика на Моите магигични напивки (Magic School) - Janod/Hachette

  Моите магигични напивки (Magic School) - Janod/Hachette

  За возраст од 7 години и понатаму │ Комплет за правење магични напивки ● Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот на вниманието, трпението, прецизноста и вештината на рацете
  ден 1.430,00
  Слика на МОРСКИ СВЕТ - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  МОРСКИ СВЕТ - Џиновска сложувалка што свети во темно (Hape Toys)

  За возраст од 3 години и понатаму │ Сложувалка од 200 елементи ● Должина 150 cm
  ден 1.390,00
  Слика на Сет за изработка на круни (Magic School) - Janod/Hachette
  Слика на Сет за изработка на магични стапчиња (Magic Ocean) - Janod/Hachette
  Слика на Сет за изработка на магични стапчиња (Magic School) - Janod/Hachette
  Филтри Close
  Min: ден 140,00 Max: ден 21.900,00
  ден140 ден21900