Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (52 парчиња) - Geomag

  Бренд: Geomag
  Шифра: 0871772003786
  Достапност: На залиха
  ден 1.990,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Содржи 52 парчиња: 16 магнетни стапчиња во 4 бои, 16 метални сфери, 10 пластични триаголни панели (жолти, зелени и портокалови) 8 квадратни (црвени и сини) и 2 петоаголни панели за декорација и за зацврстување на конструкцијата. 

  Содржи и 2 кутии за чување на стапчињата и сферите, коишто се со џебна големина и може да ги носите со себе.

  Наменета е за возраст од 3 до 99 години. 100% изработена од рециклирана пластика.

  Содржи и брошура со примери и инструкции.

  Едукативни придобивки:

   Ги подобрува фините моторички вештини

   Го стимулира раното учење

   Ги поттикнува фантазијата и креативноста

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Содржи 52 парчиња: 16 магнетни стапчиња во 4 бои, 16 метални сфери, 10 пластични триаголни панели (жолти, зелени и портокалови) 8 квадратни (црвени и сини) и 2 петоаголни панели за декорација и за зацврстување на конструкцијата. 

  Содржи и 2 кутии за чување на стапчињата и сферите, коишто се со џебна големина и може да ги носите со себе.

  Наменета е за возраст од 3 до 99 години. 100% изработена од рециклирана пластика.

  Содржи и брошура со примери и инструкции.

  Едукативни придобивки:

   Ги подобрува фините моторички вештини

   Го стимулира раното учење

   Ги поттикнува фантазијата и креативноста