Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Алки, тропалки и други играчки

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Дрвена тропалка ЕЛАСТИЧНА ПИРАМИДА - Goki

  Дрвена тропалка ЕЛАСТИЧНА ПИРАМИДА - Goki

  Одлична играчка за развивање на стисокот на рацете на бебето и на силата на мускулите, којашто го поттикнува развојниот процес • Рачно изработена во Германија, од бука и јавор од одржливи извори • EN71 сертификат за безбедност • Безбедни бои на база на вода • Може да служи и како глодалка што го олеснува периодот на никнување на забите
  ден 670,00
  Слика на Дрвена тропалка МЕЧЕ - Goki

  Дрвена тропалка МЕЧЕ - Goki

  Промислено обоена во инспиративна сиво-бела кремаста палета, која прекрасно ја нагласува природната убавина на дрвото. • Рачно изработена во Германија, од бука и јавор од одржливи извори • EN71 сертификат за безбедност • Безбедни бои на база на вода • Може да служи и како глодалка што го олеснува периодот на никнување на забите
  ден 550,00
  Слика на Алка за допирање и тропалка - Конфети - Heimess
  Слика на Алка за допирање и тропалка - Конфети - Heimess (741470)
  Слика на Алка за допирање и тропалка - МЕЧЕ - натур
  Слика на Алка за допирање и тропалка - Топка (Heimess 763920)
  Слика на Дрвена играчка за бебиња - ЅВЕЗДА (Heimess 765890)

  Дрвена играчка за бебиња - ЅВЕЗДА (Heimess 765890)

  Идеална прва играчка во модерни бои, изработена од бука и јавор и обоена со водени бои.
  ден 420,00
  Слика на Дрвена играчка за бебиња - КОЦКА (Heimess 735620)
  Слика на Еластична топка виножито - голема
  Слика на Еластична топка натур - Heimess
  Слика на Играчка за бебе - Тропалка Виножито
  Слика на Приврзок за цуцла - ВЕРВЕРИЧКА (Heimess Nature)
  Слика на Играчка за бебиња - Виножито - Heimess
  Слика на Играчка за бебиња - Топка виножито - Heimess
  Слика на Играчка за бебиња СЛОНЧЕ - Heimess
  Слика на Дрвена музичка играчка - Музичка кутија што се врти - Hape
  Слика на Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.590,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мека играчка за влечење ЕДНОРОГ - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка со активности НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens
  Слика на Подлога за играње со додатоци ЏУНГЛА - Lilliputiens
  Слика на Подлога за играње со додатоци ШУМА - Lilliputiens
  Слика на Лавот Џек, звучна ролна - Lilliputiens
  Слика на Анаис, ролна со звуци - Lilliputiens
  Слика на Пабло, ролна со звуци - Lilliputiens
  Слика на КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Змејот Џо - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Змејот Џо - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Кравата Розали - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Кравата Розали - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Дрвена играчка за бебе ЕЛАСТИЧНА КОЦКА - Goki
  Слика на Сензорна подлога за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Сензорна подлога за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух ● Соодветна е за користење во природа
  ден 7.430,00
  Слика на Мека книга за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Мека книга за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Контрастните бои и шари помагаат во развојот на видот ● Го поттикнува развојот на рефлексот за фаќање и држење
  ден 990,00
  Слика на Мека тропалка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Мека тропалка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух
  ден 690,00
  Слика на Спирала со активности Мариус- Lilliputiens

  Спирала со активности Мариус- Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Спирала со активности ФАРМА - Lilliputiens

  Спирала со активности ФАРМА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Спирала со активности ШУМА - Lilliputiens

  Спирала со активности ШУМА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Дрвена играчка за бебиња МЕЧЕ - Goki

  Дрвена играчка за бебиња МЕЧЕ - Goki

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Го поттикнува развојот на моторичките способности ● Може да се прилагоди на 4 висини ● Цврста, стабилна, трајна и безбедна ● Димензии 63 x 55 x 53 cm
  ден 4.390,00
  Слика на Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Перниче на надувување обложено со ткаенина и со 3 додадоци.
  ден 1.490,00
  Слика на Сензорни коцки - Galt

  Сензорни коцки - Galt

  Шест сензорни коцки со различни текстури.
  ден 1.340,00
  Слика на Дрвена играчка со активности за бебиња - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Гулаб) - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Зелено) - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Розово) - Kaloo
  Слика на Мека музичка играчка КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens
  Слика на Мека музичка играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens
  Слика на Змејот ЏО - играчка за стискање - ECO
  Слика на 5 Меки сензорни топки за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  5 Меки сензорни топки за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Овие 5 лесни, текстилни и флексибилни мулти-сензорни топчиња, се одличен и забавен начин за стимулирање на сетилата на бебето.
  ден 1.360,00
  Слика на Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Дрвена играчка за бебиња АТЛАНТСКИ ПАФИН - Goki
  Слика на Дрвена играчка за бебиња МЕЧЕ - Goki
  Слика на Дрвена играчка за бебиња со звуци ДИВИ ЖИВОТНИ - Goki
  Слика на Мека играчка ЗМЕЈОТ ЏО - ланец со активности и глодалка - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка СРНАТА СТЕЛА - ланец со активности и глодалка - Lilliputiens
  Слика на Мека подлога-сложувалка УРБАНА ГРАДИНА XL - Taf Toys

  Мека подлога-сложувалка УРБАНА ГРАДИНА XL - Taf Toys

  За возраст од Oм+ │ Големина 120 x 180 cm ● Обезбедува безбедна и удобна површина за играње за бебињата, помагајќи им да ја развијат нивната љубопитност, креативност и имагинација ● Висококвалитетниот материјал е издржлив, водоотпорен, лесен за чистење и за складирање
  ден 3.390,00
  Слика на Мека подлога за играње УРБАНА ГРАДИНА XL (соодветна и за надвор) - Taf Toys

  Мека подлога за играње УРБАНА ГРАДИНА XL (соодветна и за надвор) - Taf Toys

  За возраст од Oм+ │ Големина 140 x 115 cm ● Пространа, разновидна и издржлива подлога, дизајнирана за употреба дома и на отворено ● Има водоотпорен долен слој и мека горна површина што може лесно да се чисти ● Совршена е за употреба во парк, на плажа или во вашиот двор ● Лесно се преклопува во форма на торба за носење
  ден 3.150,00
  Слика на Развоен центар со активности - Taf Toys

  Развоен центар со активности - Taf Toys

  За возраст од 0м+ │ Развоен центар со активности со музика и светла, што расте со вашето бебе ● Содржи 13 развојни активности за заедничка игра и истражување: музика и зајаче со светла, активности со откривање, проѕирна тропалка, шарени панделки, огледало безбедно за бебиња, лавиринт со шарени прстени и друго ● Може да се закачи на оградата на креветчето, со две штипки во две различни висини
  ден 2.950,00
  Слика на Комплет за прошетки УРБАНА ГРАДИНА - Taf Toys

  Комплет за прошетки УРБАНА ГРАДИНА - Taf Toys

  За возраст од Oм+ │ Задолжителен комплет за родителите што уживаат да поминуваат време на отворено со своите бебиња ● Содржи сè што ви е потребно за на вашето бебе да му биде удобно и да се забавува ● Комплетот вклучува: голема прекривка (70x70cm), подлога за пресоблекување што се преклопува во торбичка за носење во којашто можат да се сместат сите производи во овој комплет, две пластични штипки, футрола за цуцла со изглед на јаготка, зајаче тропалка и двострана мека книга за во количка
  ден 2.350,00
  Слика на Музичка играчка БРОТЧЕ СО БУФ - Taf Toys

  Музичка играчка БРОТЧЕ СО БУФ - Taf Toys

  За возраст од Oм+ │ Музичка играчка за 4 намени и развојни фази: Може да се користи како забавувач на масата за пресоблекување, како додаток на креветчето, тренер за периодот што детето го поминува на стомачето и како играчка за лазење
  ден 2.850,00
  Слика на Комплет за новороденче - КРЕМ - Kaloo
  Слика на Комплет за новороденче - ОКЕР - Kaloo
  Слика на Комплет за новороденче - ТЕРАКОТА - Kaloo
  Слика на Интерактивна подлога за играње и вреќа за спиење ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  Интерактивна подлога за играње и вреќа за спиење ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 0м+ │ Големина 140 x 185 cm ● Прекрасно илустрирана мека простирка, којашто обезбедува безбедна и удобна површина за играње за бебињата, помагајќи им да ја развијат нивната љубопитност, креативност и имагинација ● Таа е оригинален, нежен и мултифункционален извор на забава и учење за љубопитните бебиња, како и место за удобен одмор и слатка дремка
  ден 6.190,00 ден 4.330,00
  Слика на Интерактивна подлога за играње и вреќа за спиење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Интерактивна подлога за играње и вреќа за спиење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 0м+ │ Големина 140 x 185 cm ● Прекрасно илустрирана мека простирка, којашто обезбедува безбедна и удобна површина за играње за бебињата, помагајќи им да ја развијат нивната љубопитност, креативност и имагинација ● Таа е оригинален, нежен и мултифункционален извор на забава и учење за љубопитните бебиња, како и место за удобен одмор и слатка дремка
  ден 6.190,00 ден 4.330,00
  Слика на Кавалиер Кинг МАРЛИ (M) - Trudi

  Кавалиер Кинг МАРЛИ (M) - Trudi

  Големина: 30cm x 16cm x 27cm
  ден 3.490,00
  Слика на Волкот Луис (Мултифункционална мека играчка) - Lilliputiens

  Волкот Луис (Мултифункционална мека играчка) - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │Ги стимулира сетилата на бебето со своите бои, различни звуци и текстури. ● Играчката е цврсто сошиена и совршено доработена, со внимание кон секој детаљ и сосема безбедна за децата.
  ден 1.240,00
  Слика на Играчка со активности - Џо змејот
  Филтри Close
  Min: ден 420,00 Max: ден 7.430,00
  ден420 ден7430