Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  7г+

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Explore the Forest

  Explore the Forest

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Safari

  Explore the Safari

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Sea Life

  Explore the Sea Life

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Гитара

  Гитара

  ден 4.390,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Загрозени животни

  Едукативна сложувалка - Загрозени животни

  Сложувалка од 200 парчиња + 50 3Д фигури
  ден 1.950,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Митови и легенди

  Едукативна сложувалка - Митови и легенди

  Сложувалка од 350 парчиња + 50 3Д фигури.
  ден 1.590,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Светските реткости

  Едукативна сложувалка - Светските реткости

  Сложувалка од 350 парчиња + 50 3Д фигури.
  ден 1.990,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

  Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

  Сложувалка од 100 парчиња
  ден 1.290,00
  Слика на Игра од дрво СОЛИТЕР
  Слика на Магнетна сложувалка - Карта на светот
  Слика на Сложувалка АВАНТУРА ВО ЗЕМЈАТА НА ИНКИТЕ - Janod
  Слика на Магнетна книга ДИНОСАУРУСИ - Janod
  Слика на Магнетна книга КОСМОС - Janod
  Слика на Магнетна книга СВЕТОТ НА БАЈКИТЕ - Janod
  Слика на Магнетна книга СЛОЖУВАЛКИ СО ЖИВОТНИ - Janod
  Слика на Дрвена масичка за пеглање - Janod
  Слика на Магнетен конструктор PRO-L Masterbox (388 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (114 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (142 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (200 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (42 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (52 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (60 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор Класик (93 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (22 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (35 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со светкави делови (60 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (25 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (42 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор со фосфоресцентни делови (60 елементи) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (35 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (388 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (52 парчиња) - Geomag
  Слика на Магнетен конструктор СУПЕРКОЛОР (78 парчиња) - Geomag
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Dinosaurs (Age 5+)

  Lift-the-flap Questions and Answers about Dinosaurs (Age 5+)

  A colourful guide with over 60 flaps to lift to discover answers to questions young children might ask about dinosaurs.
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Science

  Lift-the-flap Questions and Answers about Science

  An interactive book with over 60 flaps revealing answers to all kinds of questions about science.
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about your Body

  Lift-the-flap Questions and Answers about your Body

  This Lift-the-Flap book contains the answers to the many questions that curious children have about their bodies.
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Growing Up (Age 7+)

  Lift-the-flap Questions and Answers about Growing Up (Age 7+)

  What’s the point of belly buttons? When will my voice go deep? Why do I have to go to bed?
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Long Ago (Age 5+)

  Lift-the-flap Questions and Answers about Long Ago (Age 5+)

  Who built the Great Wall of China? Why did Egyptians make mummies? When did pirates roam the seas?
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers About Recycling and Rubbish (Age 5+)
  Слика на Lift-the-Flap First Questions and Answers What are Feelings?

  Lift-the-Flap First Questions and Answers What are Feelings?

  This thoughtful book explores happiness, sadness, anger, fear and worry in a friendly and approachable way for little children.
  ден 790,00
  Слика на Комплет за мали градинари - ВЕСЕЛА ГРАДИНА - Janod
  Слика на Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Лед светло ● 2 слајдови со подготвени 8 примероци ● 400 x зголемување.
  ден 1.890,00
  Слика на Јаже за скокање - Goki
  Слика на Јаже за скокање ВИНОЖИТО - Goki 63887
  Слика на Кујна од дрво - ПЕРДУВ - Janod
  Слика на Кујна од дрво - МОЗАИК - Janod
  Слика на Пиратски брод

  Пиратски брод

  ден 4.950,00
  Слика на Сплав

  Сплав

  ден 750,00
  Слика на Ковчег со богатство
  Слика на Ајкула мутант пират
  Слика на Октопод мутант пират
  Слика на Топ

  Топ

  ден 450,00
  Слика на Капетан пират
  Слика на Мојата прва фарма - Papo
  Слика на Горила мутант
  Слика на Змеј мутант

  Змеј мутант

  ден 1.090,00
  Слика на Воз со шини, кран и премин - Hape
  Слика на Комплет за чистење - Janod
  Слика на Конструктор патека за топчиња The Ultimate Quadrilla (Hape E6008)
  Слика на Ногарки за одење - Goki
  Слика на Сет за правење слатки - Janod
  Слика на Палачинка со чоколаден прелив и овошје - Goki
  Слика на Тестенини со чинија и прибор - Goki
  Слика на Тортиља со салата - Goki
  Слика на Jo-Jo ЖИВОТНИ

  Jo-Jo ЖИВОТНИ

  ЗАБЕЛЕШКА: Цената се однесува на едно парче.
  ден 140,00
  Слика на Jo-Jo ЖОЛТО - Goki

  Jo-Jo ЖОЛТО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo ЗЕЛЕНО - Goki

  Jo-Jo ЗЕЛЕНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo СИНО - Goki

  Jo-Jo СИНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo ЦРВЕНО - Goki

  Jo-Jo ЦРВЕНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на First Words with Peppa Level 3 Box Set

  First Words with Peppa Level 3 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на First Words with Peppa Level 4 Box Set

  First Words with Peppa Level 4 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на First Words with Peppa Level 5 Box Set

  First Words with Peppa Level 5 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  За возраст од 6 години и понатаму │Сложувалка од 72 парчиња (36 x 49 cm)
  ден 990,00
  Слика на See Inside The Universe

  See Inside The Universe

  ден 890,00
  Слика на Дрвен градежен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен противпожарен камион за составување - Janod
  Слика на Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  За возраст од 6 до 9 години │ Со безбедносен пакет ● Склоплив и лесен за транспорт ● За тежина до 50 кг
  ден 7.590,00 ден 5.313,00
  Слика на Комплет за истражување во природа - Buki France

  Комплет за истражување во природа - Buki France

  За возраст од 6 години и понатаму │Двоглед 5x32 mm ● Компас ● Бројач на чекори ● Светло за на глава ● Торбичка
  ден 1.900,00
  Слика на Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 129 елементи за конструирање различни патеки за топчиња ● Го поттикнува развојот на фантазијата, логичкото размислување и на фините моторички вештини ● Исто така, поттикнува заедничкото играње и лесно се комбинира со други играчки.
  ден 3.589,00
  Слика на Дрвена патека со топчиња и домино (50 делови) - Hape
  Слика на Дрвена тркачка патека со топчиња и домино (81 елемент) - Hape
  Слика на Едрилица Eagle Jet - Goki
  Слика на ТРОПИК - Летало МАЈМУН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало ТУКАН - Janod
  Слика на Аспиратор за инсекти - Buki France
  Слика на Студио за моден дизајн - Buki France

  Студио за моден дизајн - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.690,00
  Слика на Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │ Дизајнерско студио за да креирате сопствена книга за женска и машка мода! Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.850,00
  Слика на Мојот магнетен неделен планер - Janod

  Мојот магнетен неделен планер - Janod

  За возраст од 3 до 8 години │ Помага во развојот на чувството за време, свесноста за одговорностите и организациските вештини ● Ги потикнува креативноста и имагинацијата ● Комплетот содржи голема дрвена магнетна табла и 91 магнет ● Илустрирана е со меки пастелни бои што совршено би се влопиле во секоја детска соба
  ден 1.890,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со панделки со цветни мотиви
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 16 парчиња накит за среќа
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 4 парчиња накит со порака
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 6 парчиња накит со монистра од хартија
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со монистри во боја на виножито
  Слика на Креативен сет со „SCRATCH ART“ активности
  Слика на Креативен сет за изработка на флуоресцентни песочни пеперутки
  Слика на Професионално студио за КОСА - Buki France

  Професионално студио за КОСА - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Глава за стилизирање со исклучително реалистичен изглед ● Содржи 15 додатоци што децата можат да ги искористат и за својата коса ● Илустрирана брошура со упатства за правење на 30 фризури ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра
  ден 3.480,00
  Слика на Collins Children’s World Wall Map: An illustrated poster for your wall

  Collins Children’s World Wall Map: An illustrated poster for your wall

  Beautifully illustrated wall map for inquisitive kids
  ден 490,00
  Слика на Collins World Wall Laminated Map

  Collins World Wall Laminated Map

  Explore the world with a Collins wall map
  ден 1.100,00
  Филтри Close
  Min: ден 140,00 Max: ден 21.900,00
  ден140 ден21900