Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Едукативна сложувалка - Загрозени животни

  Бренд: Janod
  Сложувалка од 200 парчиња + 50 3Д фигури
  Шифра: 3700217326760
  Достапност: На залиха
  ден 1.590,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оваа чудесна едукативна сложувалка ќе му овозможи на вашето дете да се забавува додека учи за загрозените животински видови.

  Содржи и едукативна брошура, со којашто ќе открие факти за видовите животни и да ги разбере причините што довеле до нивно истребување. Содржи и 50 картонски фигури коишто треба да се постават на соодветното место на сложувалката, откако таа ќе се состави. Името на секое животно е наведено на задната страна на фигурата. Сетот содржи и постер.

  Спецификации на производот
  Димензии 99 x 69 x 0,2 cm
  Материјал Картон
  Возраст 6+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оваа чудесна едукативна сложувалка ќе му овозможи на вашето дете да се забавува додека учи за загрозените животински видови.

  Содржи и едукативна брошура, со којашто ќе открие факти за видовите животни и да ги разбере причините што довеле до нивно истребување. Содржи и 50 картонски фигури коишто треба да се постават на соодветното место на сложувалката, откако таа ќе се состави. Името на секое животно е наведено на задната страна на фигурата. Сетот содржи и постер.

  Спецификации на производот
  Димензии 99 x 69 x 0,2 cm
  Материјал Картон
  Возраст 6+