Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Lilliputiens

   

  Нурнете во светот полн со мали чуда, со извонредните играчки на белгискиот бренд Lilliputiens. Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните! Тие се шарени и едукативни и им помагаат на децата да научат да го откриваат светот околу нив. Тоа значи дека детето со овие развојни играчки секогаш може да открие нешто ново и да ужива во нив долго време.

  Меките и дрвените играчки, книгите, училишните чанти и играчките за капење, се полни со фантазија и се создадени да ги забавуваат и поддржат најмалите во нивниот развој. Интелигентните активности и неочекуваните детали, го стимулираат нивниот ум, додека боите, формите, звуците и текстурите ги привлекуваат сетилата на детето и ја скокоткаат неговата фантазија.

  Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.

  Секогаш инспириран од родителите, бабите и дедовците и секако од децата, креативниот тим на мајки дизајнира играчки со имагинација и интегритет. Безбедноста, корпоративната општествена одговорност и најмалото можно влијание врз околината, се од суштинско значење во овој поглед. Затоа, овие развојни играчки се добри не само за нашите деца, туку и за идните генерации и за утрешниот свет.

  За нивна изработка се користат само врвни материјали и се посветува исклучително внимание на квалитетот. Како резултат на тоа, овие играчки ќе останат убави долго време и ќе можат да се пренесат на браќата, сестрите или на следната генерација.

   

  Тестирање додека не бидат 100% безбедни

  ИграчкитеLilliputiens се тестираат според највисоките безбедносни стандарди. Материјалите што се користат се внимателно избрани, постојано се преоценуваат и се подложени на најстроги тестови (EN71, AZO, кадмиум, фталати итн.). Сите обоени и печатени ткаенини доаѓаат со AZO FREE сертификат. Овој сертификат гарантира дека сите бои што се користат се нетоксични. Боите на дрвените играчки се на база на вода, а дрвото, се разбира, е одобрено од FSC. Секоја играчка е опширно тестирана од акредитирани надворешни лаборатории и ги исполнува најстрогите стандарди. Дури и најмалите играчки поминуваат безброј тестови!

   

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ЦРВЕНКАПА - Кукла со променлив изглед - Lilliputiens

  ЦРВЕНКАПА - Кукла со променлив изглед - Lilliputiens

  За возраст од 1 годинa и понатаму │ Ја поттикнува детската фантазија и создавањето приказни ● Куклата е цврсто сошиена и совршено доработена, со внимание кон секој детаљ и сосема безбедна за децата.
  ден 2.150,00
  Слика на Кукла Алис (во кутија за подарок)
  Слика на Кукла Лена (во кутија за подарок)
  Слика на Кукла Стела (во кутија за подарок)
  Слика на Кукла Роза (36cm)

  Кукла Роза (36cm)

  ден 2.260,00
  Слика на Туканот Пабло

  Туканот Пабло

  ден 4.340,00
  Слика на Мека музичка играчка КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens
  Слика на Мека музичка играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens
  Слика на Магнетен театар Црвенкапа
  Слика на Магнетен театар Волкот и трите прасиња
  Слика на Моето училиште

  Моето училиште

  ден 3.690,00
  Слика на Мека ограда за креветче со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека ограда за креветче со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За бебиња и мали деца │Оригинална, мултифункционална, стимулативна и практична развојна мека играчка ● Удобна за спиење и полна со возбудливи авантури кога вашето бебе е будно
  ден 4.690,00
  Слика на Дрвена коцка со активности - Фарма
  Слика на Куќичка со активности - Lilliputiens

  Куќичка со активности - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.790,00
  Слика на Мека играчка ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens - ECO
  Слика на Мека играчка СРНИЧКАТА СТЕЛА- Lilliputiens -ECO
  Слика на Мека книга со играчка ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens
  Слика на Мека книга со играчка КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens
  Слика на Мека книга со играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens
  Слика на Мека книга со играчка СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens
  Слика на Змејот ЏО - играчка за стискање - ECO
  Слика на Лавот Џек рика - Книга
  Слика на Мек ранец СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка активностите на СРНАТА СТЕЛА пред спиење - Lilliputiens

  Мека играчка активностите на СРНАТА СТЕЛА пред спиење - Lilliputiens

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Го олеснува времето пред спиење со додавање на рутински и забавни активности, што создава чувство на смиреност и позитивен ред.
  ден 2.790,00
  Слика на Мека играчка за влечење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка за влечење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 1.980,00
  Слика на Мека играчка со тропалка СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со тропалка СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 1.560,00
  Слика на Срната Стела - играчка за стискање - ECO
  Слика на Воз со домашни животни - Lilliputiens

  Воз со домашни животни - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир ● Препознавање на форми и бои ● Броење до 3.
  ден 2.290,00
  Слика на Мека играчка ЗМЕЈЧЕ СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  Мека играчка ЗМЕЈЧЕ СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мојата прва фарма - Lilliputiens
  Слика на Ранец СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens
  Слика на Тајните на змејот Џои - Lilliputiens
  Слика на Тајните на кравата РОЗАЛИ- Lilliputiens
  Слика на ТУКАН СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  ТУКАН СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Детска фотелја ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens
  Слика на Детска фотелја СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.590,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Подлога за играње со додатоци ЏУНГЛА - Lilliputiens
  Слика на Подлога за играње со додатоци ШУМА - Lilliputiens
  Слика на Играчка за бањање - Комплет од три топки ФАРМА - Lilliputiens
  Слика на КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Комплет од 2 ракавици за бањање - Кравичката Розали и нејзиното бебе - Lilliputiens
  Слика на Комплет од 2 ракавици за бањање - Носорог и бебе - Lilliputiens
  Слика на Модуларна табуретка ЛИСИЦАТА АЛИС - Lilliputiens
  Слика на Модуларна табуретка ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens
  Слика на Мек ранец Розали - Lilliputiens
  Слика на Мек ранец Мариус- Lilliputiens
  Слика на Мека играчка за влечење ЕДНОРОГ - Lilliputiens
  Слика на Бебе Агата - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка ОБЛЕЧИ ГО НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  Мека играчка ОБЛЕЧИ ГО НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на видот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.590,00
  Слика на Мека играчка ОБЛЕЧИ ЈА ЖИРФАТА ЗИА - Lilliputiens

  Мека играчка ОБЛЕЧИ ЈА ЖИРФАТА ЗИА - Lilliputiens

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на видот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.590,00
  Слика на Мека играчка со активности НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens
  Слика на Бебе Анаис - Lilliputiens
  Слика на Бебе Ари - Lilliputiens
  Слика на Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

  Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.260,00
  Слика на Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

  Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.270,00
  Слика на Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

  Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.270,00
  Слика на Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.260,00
  Слика на Долга перница со активности лемурот Џорџ - Lilliputiens
  Слика на Лисицата Алис - Lilliputiens
  Слика на Мојот прв сет за тенис - Алис-Lilliputiens
  Слика на Мека играчка со активности ЕДНОРОГОТ ЛУИЗ - Lilliputiens
  Слика на Трка со вреќи - lilliputiens
  Слика на На пат - сет за готвење престилка и капа - Lilliputiens
  Слика на Игра за во бања КРОКОДИЛ 1 - 2 - 3 - Lilliputiens
  Слика на Игра за во бања РИБАРСКИ БРОД - Lilliputiens
  Слика на Лавот Џек, звучна ролна - Lilliputiens
  Слика на Анаис, ролна со звуци - Lilliputiens
  Слика на Пабло, ролна со звуци - Lilliputiens
  Слика на Мека играча ДОКТОРСКА ЧАНТА - АЛИС - Lilliputiens

  Мека играча ДОКТОРСКА ЧАНТА - АЛИС - Lilliputiens

  Развој на фантазијата и на чувството за емпатија ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста и љубопитноста
  ден 2.790,00
  Слика на Џек, лав за гушкање - Lilliputiens

  Џек, лав за гушкање - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.590,00
  Слика на Мека кукла БЕБЕ со корпа и додатоци - Lilliputiens

  Мека кукла БЕБЕ со корпа и додатоци - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.990,00
  Слика на Мека развојна играчка со активности ГЛАДНИОТ ТУКАН - Lilliputiens

  Мека развојна играчка со активности ГЛАДНИОТ ТУКАН - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.590,00
  Слика на Мека развојна играчка со активности КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Мека развојна играчка со активности КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.950,00
  Слика на Мека развојна играчка со активности НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  Мека развојна играчка со активности НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.950,00
  Слика на Мека развојна играчка со активности ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens

  Мека развојна играчка со активности ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.950,00
  Слика на Чанта со 6 додатоци - АНАИС - Lilliputiens

  Чанта со 6 додатоци - АНАИС - Lilliputiens

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.790,00
  Слика на Мека кукла МОЕТО БЕБЕ МАИА - Lilliputiens

  Мека кукла МОЕТО БЕБЕ МАИА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и емпатијата
  ден 690,00
  Слика на Мека кукла МОЕТО БЕБЕ МИЛА - Lilliputiens

  Мека кукла МОЕТО БЕБЕ МИЛА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и емпатијата
  ден 690,00
  Слика на Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.290,00
  Слика на Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens

  Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.290,00
  Слика на Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД ФЛАМИНГОТО АНАИС - Lilliputiens

  Мека книга КОЈ СЕ КРИЕ ЗАД ФЛАМИНГОТО АНАИС - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.290,00
  Слика на Тајните на носорогот МАРИУС - Lilliputiens

  Тајните на носорогот МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 5.680,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Кравата Розали - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Кравата Розали - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  Мека тропалка со дрвена глодалка - Срната Стела - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 890,00
  Слика на Сет за готвење престилка и капа - Алис - Lilliputiens
  Слика на Сет за готвење престилка и капа - Emoti-George - Lilliputiens
  Слика на Сет за готвење престилка и капа - George - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка за влечење ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  Мека играчка за влечење ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 1.980,00
  Слика на Мек ранец ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens
  Слика на Спирала со активности Мариус- Lilliputiens

  Спирала со активности Мариус- Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Спирала со активности ФАРМА - Lilliputiens

  Спирала со активности ФАРМА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Спирала со активности ШУМА - Lilliputiens

  Спирала со активности ШУМА - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.490,00
  Слика на Ранец ЦРВЕНКАПА (A5) - Lilliputiens

  Ранец ЦРВЕНКАПА (A5) - Lilliputiens

  Лесен, функционален и удобен ранец за А5 формат, инспириран од приказната за Црвенкапа.
  ден 2.790,00
  Слика на Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Дрвена куќичка - Сортирач за форми со звучни блокчиња - Lilliputiens

  Дрвена куќичка - Сортирач за форми со звучни блокчиња - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид, слух и допир
  ден 2.790,00