Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Активности и моторички развој

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ДИНО - Дрвена количка БРАКИОСАУРУС - Janod

  ДИНО - Дрвена количка БРАКИОСАУРУС - Janod

  За возраст од 1 година и понатаму │ Чудесна дрвена количка што ќе ги поттикне дечињата на самостојни авантури ● Многу стабилна и лесно управлива, со силиконска облога на тркалата.
  ден 4.890,00
  Слика на ДИНО - Интерактивна масичка со активности - Janod

  ДИНО - Интерактивна масичка со активности - Janod

  За возраст од 1 година и понатаму │ 8 различни активности кои помагаат во развојот на малите деца ● Помага во развојот на координацијата и фините моторни вештини ● Ги подобрува осетливоста, меморијата и логичното размислување, а исто така помага да се забележат причинско-последичните врски ● Сите детали на оваа прекрасна дрвена играчка за ран развој се одлични: различните области за играње се поделени со убави бои, а чадот што се издига од вулканот е направен од многу мек филц.
  ден 3.990,00
  Слика на ДИНО - Мултифункционален вулкан со активности - Janod
  Слика на Коцка со активности - Janod
  Слика на Масичка со активности - Авантура во џунглата - Hape
  Слика на Музичка масичка (Magic Touch) - Hape
  Слика на Масичка со активности Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Голема коцка со активности САФАРИ - Hape International

  Голема коцка со активности САФАРИ - Hape International

  За возраст од 1 година и понатаму │ Шарена коцка со активности којашто ќе го држи вниманието на малите деца со часови ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 6.290,00
  Слика на Дрвена куќичка - Сортирач за форми со звучни блокчиња - Lilliputiens

  Дрвена куќичка - Сортирач за форми со звучни блокчиња - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид, слух и допир
  ден 2.790,00
  Слика на Клацкалка - Коњче - Janod

  Клацкалка - Коњче - Janod

  Дрвена клацкалка во форма на коњче со оградичка и со систем што спречува превртување.
  ден 6.900,00
  Слика на Клацкалка коњче - GOKI

  Клацкалка коњче - GOKI

  За возраст од 1 година и понатаму │Изработена од цврсто дрво ● Заштитната ограда и потпирачот за грб може да се извадат откако детето ќе може самото да седи безбедно ● Рачките за фаќање и потпирачите за нозе обезбедуваат поголема сигурност и поголема удобност при седењето и лулањето ● Висина на седиштето: 30 cm
  ден 4.990,00
  Слика на Магична интерактивна коцка со активности - Hape

  Магична интерактивна коцка со активности - Hape

  За возраст од 1 година и понатаму │ Интерактивна музичка играчка 4 во 1 ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 9.690,00
  Слика на Маса со активности - Животни
  Слика на Масичка со активности - УБАВАТА ЛИВАДА - Janod
  Слика на Мека играчка со активности МАГИОНИЧАРОТ ЏО - Lilliputiens

  Мека играчка со активности МАГИОНИЧАРОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух
  ден 2.850,00
  Слика на Мојата прва музичка проодувалка - Hape
  Слика на Проодувалка со активности Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Проодувалка со активности ТРОПИК - Janod

  Проодувалка со активности ТРОПИК - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 4.990,00
  Слика на Сортирач на форми со клучеви - Janod
  Слика на 2 - ВО - 1 КЛАЦКАЛКА ТРИЦИКЛ - Janod

  2 - ВО - 1 КЛАЦКАЛКА ТРИЦИКЛ - Janod

  Oтстранлива клацкалка и мал трицикл без педали.
  ден 7.890,00
  Слика на Дрвена количка за туркање - КОМБЕ ЗА СЛАДОЛЕД - Janod

  Дрвена количка за туркање - КОМБЕ ЗА СЛАДОЛЕД - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Поттикнува интеракција и дружење ● Изработено од најквалитетни материјали и со големо внимание кон деталите
  ден 4.950,00
  Слика на Дрвена коцка со активности - Фарма
  Слика на Играчка со спирали - Зајачето и пријателите - Janod
  Слика на Клацкалка МАГАРЕНЦЕ - Kaloo
  Слика на Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции
  ден 1.150,00
  Слика на Моторичка игра - Забава со цвеќиња
  Слика на Проодувалка со активности - МАЧЕ - Janod
  Слика на Сортирач за форми и играчка за влечење БУБАМАРА - Hape
  Слика на Сортирач на форми - Шумска куќичка
  Слика на Сортирач на форми со животни - Janod
  Слика на Спирала со дрвени форми - Гасеницата и пријателите
  Слика на ТРОПИК - Дрвена играчка лемур за влечење со ксилофон - Janod
  Слика на ТРОПИК - Моите први форми - Janod
  Слика на ТРОПИК - Сортирач за форми КРОКОДИЛ - Janod
  Слика на ТРОПИК - Триаголник со активности - Janod

  ТРОПИК - Триаголник со активности - Janod

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.170,00
  Слика на Дрвено виножито - Goki
  Слика на Мека играчка за влечење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка за влечење СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 1.980,00
  Слика на Сортирач на форми КСИЛОФОН И ПИЈАНО - Hape

  Сортирач на форми КСИЛОФОН И ПИЈАНО - Hape

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во учењето на боите и формите и во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Помага во развојот на слухот и музикалноста
  ден 2.090,00
  Слика на Тајните на змејот Џои - Lilliputiens
  Слика на Тајните на кравата РОЗАЛИ- Lilliputiens
  Слика на Коцка со активности - Goki
  Слика на Мека ограда за креветче со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека ограда за креветче со активности СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За бебиња и мали деца │Оригинална, мултифункционална, стимулативна и практична развојна мека играчка ● Удобна за спиење и полна со возбудливи авантури кога вашето бебе е будно
  ден 4.690,00
  Слика на Сложувалка со 6 дрвени коцки
  Слика на Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

  Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

  Забавен придружник на малите дечиња, којшто ќе ги поттикнува да се движат и ќе ги воведе во светот на музиката на многу разигран начин.
  ден 1.840,00
  Слика на Ксилофон птица - Pure
  Слика на Живот во езерцето - Пирамида
  Слика на ЦРВЕНКАПА - Кукла со променлив изглед - Lilliputiens

  ЦРВЕНКАПА - Кукла со променлив изглед - Lilliputiens

  За возраст од 1 годинa и понатаму │ Ја поттикнува детската фантазија и создавањето приказни ● Куклата е цврсто сошиена и совршено доработена, со внимание кон секој детаљ и сосема безбедна за децата.
  ден 2.190,00
  Слика на Количка за влечење, со 20 дрвени блочкиња - Goki
  Слика на Желка виножито - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Количка со дрвени блокчиња - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Количка со ксилофон - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Ајде да ловиме риби - Janod
  Слика на Жирафата Софи - Сортирач за форми
  Слика на Моите први мелодии - Hape

  Моите први мелодии - Hape

  Различни можности за игра коишто помагаат учењето да биде забавно за малите деца, коишто со нетрпение го истражуваат и се занимаваат со светот околу нив.
  ден 1.990,00
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА - ФОРМИ - (24 елементи) - Geomag

  Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА - ФОРМИ - (24 елементи) - Geomag

  За возраст од 1 година и понатаму │ 24 магнетни блокчиња во различни бои и форми ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Големина на 1 блокче: 4 cm
  ден 2.950,00
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА И КАРТИЧКИ - (16 делови) - Geomag

  Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА И КАРТИЧКИ - (16 делови) - Geomag

  За возраст од 2 години и понатаму │ 10 магнетни блокчиња во боја и 6 двострани картички со примери ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.790,00
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА ФОРМИ - (13 делови) - Geomag
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА ФОРМИ - (6 делови) - Geomag
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ КОЦКИ - (16 коцки) - Geomag
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ КОЦКИ - (24 коцки) - Geomag
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ КОЦКИ - (64 коцки) - Geomag
  Слика на Magicube МАГНЕТНИ КОЦКИ ФОРМИ - (9 коцки) - Geomag
  Слика на Лавиринт со различни форми и бои - Goki
  Слика на Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Перниче на надувување обложено со ткаенина и со 3 додадоци.
  ден 1.490,00
  Слика на Сензорни коцки - Galt

  Сензорни коцки - Galt

  Шест сензорни коцки со различни текстури.
  ден 1.340,00
  Слика на Голема коцка со активности - Hape

  Голема коцка со активности - Hape

  Шарена коцка со активности којашто ќе го држи вниманието на малите деца со часови.
  ден 9.290,00
  Слика на Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

  Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

  Во продажба од 5 мај 2021.
  ден 1.100,00
  Слика на Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

  Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

  Во продажба од 5 мај 2021.
  ден 1.100,00
  Слика на Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+
  Слика на Играчка со чеканче и сортирач на форми - Sweet Cocoon - Janod
  Слика на Играчка за влечење - Гасеница - SWEET COCOON
  Слика на Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu
  Слика на Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu
  Слика на Камион кипер - Rubbabu (22 cm)
  Слика на Противпожарен камион - Rubbabu (22 cm)
  Слика на Дрвена количка за туркање - Goki
  Слика на Дрвена музичка играчка Тапани - Magic Touch - Hape
  Слика на Дрвена музичка играчка - Музичка кутија што се врти - Hape
  Слика на Baby Touch: Animals Tab Book

  Baby Touch: Animals Tab Book

  Sensory development • Boosts motor skills • Recommended for children aged 0+
  ден 640,00
  Слика на Baby Touch: Seasons

  Baby Touch: Seasons

  Sensory development • Boosts motor skills • Recommended for children aged 0+
  ден 640,00
  Слика на The Very Hungry Caterpillar: Little Learning Library

  The Very Hungry Caterpillar: Little Learning Library

  A stunning little learning library featuring artwork from The Very Hungry Caterpillar.
  ден 490,00
  Слика на The Very Hungry Caterpillar: Touch and Feel Playbook

  The Very Hungry Caterpillar: Touch and Feel Playbook

  Sensory development • Boosts motor skills • Recommended for children aged 0+
  ден 690,00
  Слика на Количка за туркање ЗАЈАЧЕ - Janod
  Слика на Дрвен музички воз со додатоци - ВИНОЖИТО - Hape
  Слика на Дрвена играчка за влечење ПОЛЖАВ - Hape

  Дрвена играчка за влечење ПОЛЖАВ - Hape

  Наградувана дрвена играчка за мали деца, со подвижна школка во вид на сортирач за форми и бои.
  ден 2.100,00
  Слика на Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

  За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.590,00
  Слика на Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Мека играчка со активности СРНИЧКАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 1.690,00
  Слика на Играчка за бањање - Комплет од три топки ФАРМА - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка за влечење ЕДНОРОГ - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка со активности НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens
  Слика на Долга перница со активности лемурот Џорџ - Lilliputiens
  Слика на Мека играчка со активности ЕДНОРОГОТ ЛУИЗ - Lilliputiens
  Слика на Модуларна табуретка ЛИСИЦАТА АЛИС - Lilliputiens
  Слика на Модуларна табуретка ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens
  Слика на Подлога за играње со додатоци ЏУНГЛА - Lilliputiens
  Слика на Подлога за играње со додатоци ШУМА - Lilliputiens
  Слика на Лавот Џек, звучна ролна - Lilliputiens
  Слика на Анаис, ролна со звуци - Lilliputiens
  Филтри Close
  Min: ден 399,00 Max: ден 10.990,00
  ден399 ден10990
  Категории