Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Magicube МАГНЕТНИ БЛОКЧИЊА И КАРТИЧКИ - (16 делови) - Geomag

  Бренд: Geomag
  За возраст од 2 години и понатаму │ 10 магнетни блокчиња во боја и 6 двострани картички со примери ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  Шифра: 0871772003021
  Достапност: На залиха
  ден 1.790,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  10 магнетни блокчиња во боја и 6 двострани картички со примери. Со комбинирање на овие блокчиња можат да се прават и едноставни и комплексни магнетни модели. Добар вовед во светот на конструкциите.

  Наменета е за возраст од 2 до 5 години. Блокчињата се 100% изработени од рециклирана пластика.

  Едукативни придобивки:

   Ги подобрува фините моторички вештини

   Го стимулира раното учење

   Ги поттикнува фантазијата и креативноста

   

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *