Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Hape

  Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создаваат играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат и ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Голема мултифункционална работилница (Мал изумител) - Hape

  Голема мултифункционална работилница (Мал изумител) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата и креативното играње
  ден 6.450,00
  Слика на Комплет за конструирање возила (Мал изумител) - Hape

  Комплет за конструирање возила (Мал изумител) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и креативното играње
  ден 2.250,00
  Слика на Комплет за конструирање мотори (Мал изумител) - Hape

  Комплет за конструирање мотори (Мал изумител) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и креативното играње
  ден 1.950,00
  Слика на Магична интерактивна коцка со активности - Hape

  Магична интерактивна коцка со активности - Hape

  За возраст од 1 година и понатаму │ Интерактивна музичка играчка 4 во 1 ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 9.690,00
  Слика на Десерт од јагоди - Hape Toys

  Десерт од јагоди - Hape Toys

  За возраст од 3 години и понатаму │ Совршена интерактивна играчка која ги поттикнува малите да го имитираат однесувањето на возрасните ● Помага во развојот на фантазијата, креативноста и социјалните и јазичните вештини
  ден 1.790,00
  Слика на Дрвено пијано - MAGIC TOUCH™ Together in Tune Piano™ - Hape

  Дрвено пијано - MAGIC TOUCH™ Together in Tune Piano™ - Hape

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ослободете ја креативноста на вашето дете со ова пијано за рана возраст. Пијаното магично прави музика со само еден допир. Вклучува 3 нотни листови и 6 различни песни
  ден 3.190,00
  Слика на Ветеринарна амбуланта - Hape

  Ветеринарна амбуланта - Hape

  За возраст од 3 години и понатму │Комплетно камперско комбе со кукли, додатоци и активности ● Одлично за поттикнување на заедничка игра и за развој на комуникациските вештини
  ден 2.690,00
  Слика на Меѓуградска локомотива со батерија СИНА - Hape
  Слика на Меѓуградска локомотива со батерија СИНА - Hape
  Слика на Меѓуградска локомотива со батерија ЦРВЕНА - Hape
  Слика на Меѓуградска локомотива со батерија ЦРНА - Hape
  Слика на Авантуристичко комбе - Hape

  Авантуристичко комбе - Hape

  За возраст од 3 години и понатму │Комплетно камперско комбе со кукли, додатоци и активности ● Одлично за поттикнување на заедничка игра и за развој на комуникациските вештини
  ден 2.690,00
  Слика на Рампа со колички - Hape
  Слика на Куќичка за кукли со звучни ефекти - Hape

  Куќичка за кукли со звучни ефекти - Hape

  Квалитетна дрвена куќичка со многу додатоци и звучни ефекти за интерактивна игра.
  ден 5.690,00
  Слика на Креативен комплет МЕШАЊЕ БОИ - Hape Toys
  Слика на Мојата рерна со магични колачиња - Hape
  Слика на Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 129 елементи за конструирање различни патеки за топчиња ● Го поттикнува развојот на фантазијата, логичкото размислување и на фините моторички вештини ● Исто така, поттикнува заедничкото играње и лесно се комбинира со други играчки.
  ден 3.590,00
  Слика на Дрвена патека со топчиња и домино (50 делови) - Hape
  Слика на Дрвена тркачка патека со топчиња и домино (81 елемент) - Hape
  Слика на Двострана магнетна табла - Hape

  Двострана магнетна табла - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │Квалитетна и фунционална двострана табла во вид на куферче ● Лесно склоплива и практична ● Содржи 1 бришач за табла, 2 магнетни маркери за табла со бришачи, 12 обоени креди и држач за креди ● Го поттикнува развојот на креативноста и имагинацијата кај децата
  ден 2.490,00
  Слика на Двострана табла - Hape

  Двострана табла - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │Квалитетна и фунционална ● Лесно склоплива за складирање ● Со додатоци ● Го поттикнува развојот на креативноста и имагинацијата кај децата
  ден 4.190,00
  Слика на Играчка од дрво ВРЕМЕ Е ЗА СУШИ (Hape Toys)
  Слика на Мега градски железнички комплет - Hape

  Мега градски железнички комплет - Hape

  54 делови ● лесен за склопување ● идеален за поттикнување на креативно играње и лесно се комбинира со други железнички комплети и други играчки
  ден 7.990,00
  Слика на Градски железнички комплет - Hape
  Слика на Локомотива со погон на батерии - Hape
  Слика на Авантура во сончевата долина - Hape

  Авантура во сончевата долина - Hape

  За возраст од 24 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини, координацијата и конценрацијата ● Љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.690,00
  Слика на Гранд пијано (Црно) - Hape
  Слика на Патнички воз со парна локомотива - Hape
  Слика на Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

  Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

  Луксузен комплет од 70 делови и локомотива што се движи на батерии.
  ден 9.490,00
  Слика на Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764
  Слика на Градски воз со шини (48 елементи) - Hape E3771
  Слика на Електрично пијано со динамичен звук - Hape
  Слика на Мојот прв баланс велосипед - ЗЕЛЕН - Hape
  Слика на Мојот прв баланс велосипед - РОЗОВ - Hape
  Слика на Мојот прв баланс велосипед - СИН - Hape
  Слика на Гранд пијано (розево) - HAPE
  Слика на Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

  Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

  Електронско пијано со класичен изглед и извонреден резонантен звук.
  ден 12.420,00
  Слика на Ракета за подредување со топки што лебдат
  Слика на Дрвена кујна со додатоци (Hape Е3145)
  Слика на Табла за пишување - Hape

  Табла за пишување - Hape

  Бела метална страна за пишување со маркер и за ставање магнети ● Страна за пишување со креда ● Променлива ролна хартија ● Прилагодлива висина и наклон ● Додатоци ● Обоена со бои на водена основа
  ден 4.970,00
  Слика на Дом за семејството кукли - Hape

  Дом за семејството кукли - Hape

  Безвремена играчка што ќеја поттикне детската фантазија.
  ден 12.400,00
  Слика на Куќичка за кукли со мебел - Hape Е3401

  Куќичка за кукли со мебел - Hape Е3401

  Безвремена играчка што ќе ја поттикне детската фантазија.
  ден 9.490,00
  Слика на Маса за научни експерименти (Мал изумител) - Hape
  Слика на Масичка со активности - Авантура во џунглата - Hape
  Слика на BEAUTY BELONGINGS

  BEAUTY BELONGINGS

  ден 1.390,00
  Слика на Сложувалка СОНЧЕВИОТ СИСТЕМ - Hape

  Сложувалка СОНЧЕВИОТ СИСТЕМ - Hape

  Со двостран едукативен постер, планети од дрво и сонце што свети.
  ден 1.790,00
  Слика на Моите први мелодии - Hape

  Моите први мелодии - Hape

  Различни можности за игра коишто помагаат учењето да биде забавно за малите деца, коишто со нетрпение го истражуваат и се занимаваат со светот околу нив.
  ден 1.990,00
  Слика на Дрвена кујна со светло и звук - Hape

  Дрвена кујна со светло и звук - Hape

  Детската кујна од HaPe International е совршена за забава при готвењето. Играњето со кујната им дава на децата чувство на независност, ја развива нивната имагинација и креативност. Сетот има интерактивни карактеристики кои ја прават играта одраз на активностите што децата ги набљудуваат во секојдневниот живот и сакаат да ги имитираат.
  ден 6.590,00
  Слика на Конструктор МУЗИЧКА ПАТЕКА ЗА ТОПЧИЊА - Quadrilla (Hape E6012)

  Конструктор МУЗИЧКА ПАТЕКА ЗА ТОПЧИЊА - Quadrilla (Hape E6012)

  Оваа звучна варијанта на класичните конструктори на Hape, им овозможува на децата, покрај правењето на неограничен број на конструкции, да експериментираат и со музиката, стратешки поставувајќи ги шесте метални плочки на различни места на конструкцијата.
  ден 6.190,00
  Слика на Конструктор патека за топчиња - Quadrilla (Hape E6020)
  Слика на Конструктор патека за топчиња БЕГСТВО ОД ЗАМОКОТ - Quadrilla (Hape E6019)
  Слика на Конструктор патека за топчиња од 90 елементи во кутија - Quadrilla (Hape E6027)
  Слика на Конструктор патека за топчиња СУПЕР СПИРАЛА - Quadrilla (Hape E6024)

  Конструктор патека за топчиња СУПЕР СПИРАЛА - Quadrilla (Hape E6024)

  Комплетот содржи 79 елементи 50 топчиња ● Два двострани вртлози ● Скали-ксилофон
  ден 9.540,00
  Слика на Голема коцка со активности - Hape

  Голема коцка со активности - Hape

  Шарена коцка со активности којашто ќе го држи вниманието на малите деца со часови.
  ден 9.290,00
  Слика на Џебна лулашка - Hape
  Слика на Товарен дизел воз - Hape
  Слика на Музичка масичка (Magic Touch) - Hape
  Слика на Дрвена музичка играчка Тапани - Magic Touch - Hape
  Слика на Масичка со воз и шини ЛОКОМОТИВА - Hape
  Слика на Комплет за на плажа - Hape
  Слика на Сензорен воз - Hape

  Сензорен воз - Hape

  Овој производ во моментов не е достапен. Дата на испорака на нарачките: 23 октомври 2021 г.
  ден 2.090,00
  Слика на Мојата прва музичка проодувалка - Hape
  Слика на Играчка за во бања МЕЧЕ СО ЧАМЕЦ - Hape
  Слика на Моето подвижно ателје - Hape
  Слика на Голема железничка станица - Hape
  Слика на Воз со локомотива на батерии - Hape
  Слика на Дрвен комплет со музички играчки - Hape
  Слика на Дрвена музичка играчка - Музичка кутија што се врти - Hape
  Слика на Комплет овошје од дрво - Hape
  Слика на Комплет за правење салата - Hape
  Слика на Комплет од дрво - Вкусен појадок - Hape
  Слика на Комплет шини од дрво 24 парчиња - Hape
  Слика на Играчка од дрво РОДЕНДЕНСКА ТОРТА - Hape
  Слика на Копмлет за правење совршена пица - Hape
  Слика на Служби за итни случаи - полиција и противпожарна - Hape
  Слика на Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Ја поттикнува имагинацијата и ја подобрува вештината на рацете.
  ден 5.790,00
  Слика на Математичко чудовиште - Hape

  Математичко чудовиште - Hape

  За возраст од 3 до 8 години │ Помага во учењето на основните математички вештини: собирање, одземање, сооднос, тежини и рамнотежа ● Ги подобрува моторичките вештини и координацијата
  ден 2.190,00
  Слика на Дрвен музички воз со додатоци - ВИНОЖИТО - Hape
  Слика на Креветче за кукли и лулашка - Hape
  Слика на Противпожарна станица со додатоци - Hape
  Слика на Воз со шини, кран и премин - Hape
  Слика на Дрвена играчка за влечење ПОЛЖАВ - Hape

  Дрвена играчка за влечење ПОЛЖАВ - Hape

  Наградувана дрвена играчка за мали деца, со подвижна школка во вид на сортирач за форми и бои.
  ден 2.100,00
  Слика на Конструктор патека за топчиња The Ultimate Quadrilla (Hape E6008)
  Слика на Катна гаража - Hape

  Катна гаража - Hape

  Четири нивоа на паркирање, две колички од дрво, хеликоптер од дрво, бензинска пумпа и лифт
  ден 4.360,00
  Слика на Баланс велосипед од магнезиум СИНО-ПОРТОКАЛОВ - Hape

  Баланс велосипед од магнезиум СИНО-ПОРТОКАЛОВ - Hape

  Подигнете ги вашите велосипедски авантури на ново, повозбудливо ниво, со овој неверојатен баланс велосипед!
  ден 6.190,00
  Слика на Баланс велосипед од магнезиум ЦРВЕНО-РОЗОВ - Hape

  Баланс велосипед од магнезиум ЦРВЕНО-РОЗОВ - Hape

  Подигнете ги вашите велосипедски авантури на ново, повозбудливо ниво, со овој неверојатен баланс велосипед!
  ден 6.190,00
  Слика на Баланс велосипед од магнезиум ЦРНО-ЗЕЛЕН - Hape

  Баланс велосипед од магнезиум ЦРНО-ЗЕЛЕН - Hape

  Подигнете ги вашите велосипедски авантури на ново, повозбудливо ниво, со овој неверојатен баланс велосипед!
  ден 6.190,00
  Слика на Баланс велосипед од магнезиум ЦРНО-ЦРВЕН - Hape

  Баланс велосипед од магнезиум ЦРНО-ЦРВЕН - Hape

  Подигнете ги вашите велосипедски авантури на ново, повозбудливо ниво, со овој неверојатен баланс велосипед!
  ден 6.190,00
  Слика на Мрежа за ловење пеперутки - Hape
  Слика на Катна гаража со спирални патеки за спуштање - Hape

  Катна гаража со спирални патеки за спуштање - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Луксузна катна гаража со разновидни креативни функции за возбудлива тркачка акција и за многу часови игра ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра ● Содржи 2 автомобили, лифт и променливи акробатски рампи
  ден 5.890,00
  Слика на Планински тунел со звук и светло - Hape

  Планински тунел со звук и светло - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Совршен додаток са секој железнички комплет ● Тунелот испушта звуци на воз кога возот минува низ него, или кога е притиснато копчето ● Комплетот содржи 4 елементи: Тунел од два дела и две шини
  ден 1.680,00
  Слика на Железнички комплет ГОЛЕМИОТ ПЛАНИНСКИ РУДНИК - Hape

  Железнички комплет ГОЛЕМИОТ ПЛАНИНСКИ РУДНИК - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Наградувана играчка што овозможува многу часови квалитетна и возбудлива забава ● Луксузен комплет на повеќе нивоа, со разновидни функции ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра ● Содржи 34 елементи
  ден 11.900,00
  Слика на Сортирач на форми КСИЛОФОН И ПИЈАНО - Hape

  Сортирач на форми КСИЛОФОН И ПИЈАНО - Hape

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во учењето на боите и формите и во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Помага во развојот на слухот и музикалноста
  ден 2.090,00
  Слика на Електрично пијано ЦРВЕНО (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Електрично пијано ЦРВЕНО (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Дрвено пијано со 25 светлечки клавиши ● Следете ги светлата на копчињата за да ги научите вашите омилени мелодии, а потоа додајте придружни звуци од шест стилизирани мелодии и осум ритмични секвенци ● Совршена подготовка за напредно музичко учење и градење самодоверба кај младите музичари ● Со можност за снимање
  ден 6.290,00
  Слика на Електрично пијано ЦРВЕНО со столче (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Електрично пијано ЦРВЕНО со столче (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Дрвено пијано со 25 светлечки клавиши ● Следете ги светлата на копчињата за да ги научите вашите омилени мелодии, а потоа додајте придружни звуци од шест стилизирани мелодии и осум ритмични секвенци ● Совршена подготовка за напредно музичко учење и градење самодоверба кај младите музичари ● Со можност за снимање
  ден 7.600,00
  Слика на Електрично пијано ЦРНО (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Електрично пијано ЦРНО (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Дрвено пијано со 25 светлечки клавиши ● Следете ги светлата на копчињата за да ги научите вашите омилени мелодии, а потоа додајте придружни звуци од шест стилизирани мелодии и осум ритмични секвенци ● Совршена подготовка за напредно музичко учење и градење самодоверба кај младите музичари ● Со можност за снимање
  ден 6.290,00
  Слика на Електрично пијано ЦРНО со столче (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Електрично пијано ЦРНО со столче (Учиме да свириме пијано со помош на светилки) - Hape

  Дрвено пијано со 25 светлечки клавиши ● Следете ги светлата на копчињата за да ги научите вашите омилени мелодии, а потоа додајте придружни звуци од шест стилизирани мелодии и осум ритмични секвенци ● Совршена подготовка за напредно музичко учење и градење самодоверба кај младите музичари ● Со можност за снимање
  ден 7.600,00
  Слика на Докторски комплет - Hape

  Докторски комплет - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Ги поттикнува имагинацијата, заедничкото играње и помага во развојот на емпатијата
  ден 1.390,00
  Слика на Комплет зеленчук од дрво - Hape
  Слика на Тоалетна масичка со додатоци - Hape