Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Сложувалки

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Глави и опашки на фармата
  Слика на Барај и најди... сложувалка со форми

  Барај и најди... сложувалка со форми

  Две сложувалки со по 12 делчиња, во една кутија! Едната сложувалка ги покажува формите, а другата е забавна слика со подводниот свет.
  ден 650,00
  Слика на Giant Road Jigsaw

  Giant Road Jigsaw

  A large, interchangeable road-themed floor jigsaw puzzle with 20 pieces.
  ден 1.290,00
  Слика на Alphabet Match Jigsaw Puzzle

  Alphabet Match Jigsaw Puzzle

  A collection of 26 alphabet jigsaw puzzles.
  ден 690,00
  Слика на Giant Alphabet - Extra Large Jigsaw Puzzle

  Giant Alphabet - Extra Large Jigsaw Puzzle

  A 26 piece alphabet jigsaw puzzle and poster. - Helps teach the alphabet and letter recognition - Suitable for ages 3-6
  ден 1.190,00 ден 990,00
  Слика на Scientists and Inventors – The Wright Brothers

  Scientists and Inventors – The Wright Brothers

  Man has long dreamed of learning to fly, but it took some creative and brilliant inventors to make that dream come true.
  ден 1.290,00
  Слика на Number Street

  Number Street

  A chunky 20 piece number puzzle to help learn numbers to 10
  ден 1.090,00
  Слика на Woodland Party Jigsaw Puzzle

  Woodland Party Jigsaw Puzzle

  Enchanted woodland theme Includes talkabout guide Suitable for ages 4-7
  ден 890,00
  Слика на MONTESSORI ALPHABET PUZZLE 3D

  MONTESSORI ALPHABET PUZZLE 3D

  A giant puzzle with large shaped letters
  ден 1.240,00
  Слика на Explore the Forest

  Explore the Forest

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Safari

  Explore the Safari

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Sea Life

  Explore the Sea Life

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00