Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Montessori My First Puzzle - The Forest

  Бренд: Headu
  Puzzle made up of 6 shaped pieces • 5 wooden animals
  Шифра: 8059591420133
  Достапност: На залиха
  ден 890,00
  ден 801,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Children can put together the sturdy puzzle and have fun inserting the wooden figures into the appropriate spaces. The game is made with high-quality materials, suitable for children.

  Спецификации на производот
  Возраст 2-4
  Материјал Картон/Дрво • Cardboard/Wood
  Едукативни придобивки Координација на рацете и очите • Развој на фините моторички вештини • Учење преку активност • Учење за транспортните средства / Hand-eye coordination • Fine motor-skills • Tactile learning • Learning about means of transport
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Children can put together the sturdy puzzle and have fun inserting the wooden figures into the appropriate spaces. The game is made with high-quality materials, suitable for children.

  Спецификации на производот
  Возраст 2-4
  Материјал Картон/Дрво • Cardboard/Wood
  Едукативни придобивки Координација на рацете и очите • Развој на фините моторички вештини • Учење преку активност • Учење за транспортните средства / Hand-eye coordination • Fine motor-skills • Tactile learning • Learning about means of transport