Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Обиколка на светот

  Бренд: Headu
  Џиновска сложувалка од 216 парчиња
  Шифра: 8059591426258
  Достапност: На залиха
  ден 930,00
  ден 837,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Дали сте подготвени за фантастична авантура среде убавините на светот? Најпрвин составете ја џиновската сложувалка, а потоа поставете ги 3-D животните на територијата каде што живеат!

   

  Сложувалка составена од 108 парчиња • 25 3-D елементи

  Спецификации на производот
  Едукативни придобивки Научете ги континентите и земјите • Откријте ги атракциите и спомениците • Препознајте ја флората и фауната • Споредете ги народите и културите / Learn the continents and the countries • Discover the attractions and the monuments • Recognise the flora and the fauna • Compare populations and cultures
  Материјал Картон • Cardboard
  Возраст 5-10
  Димензии на кутијата 28,5 x 25,5 x 6,1 cm
  Димензии на сложувалката 60 x 43 cm
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Дали сте подготвени за фантастична авантура среде убавините на светот? Најпрвин составете ја џиновската сложувалка, а потоа поставете ги 3-D животните на територијата каде што живеат!

   

  Сложувалка составена од 108 парчиња • 25 3-D елементи

  Спецификации на производот
  Едукативни придобивки Научете ги континентите и земјите • Откријте ги атракциите и спомениците • Препознајте ја флората и фауната • Споредете ги народите и културите / Learn the continents and the countries • Discover the attractions and the monuments • Recognise the flora and the fauna • Compare populations and cultures
  Материјал Картон • Cardboard
  Возраст 5-10
  Димензии на кутијата 28,5 x 25,5 x 6,1 cm
  Димензии на сложувалката 60 x 43 cm