Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Училиште за цртање - Чекор по чекор - Headu (3-6 г.)

  Бренд: Headu
  Цртање • Развој на вештината на рацете и на координацијата • Ја поттикнува уметничката креативност • Препознавање на животните
  Шифра: 8059591421062
  Достапност: На залиха
  ден 750,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оригинален комплет со којшто децата ќе научат а цртаат животни чекор по чекор. Комплетот содржи 10 прогресивни сложувалки со животни, маркер за цртање, крпче за бришење, картонска табла за цртање и шаблон.

  Забавна играчка за развивање на креативните вештини, логиката и фината моторика.

  Спецификации на производот
  Едукативни придобивки Learn to draw • Develop fine manual skills and eye-hand coordination • Stimulate artistic creativity • Recognise the animals
  Возраст 3-6
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оригинален комплет со којшто децата ќе научат а цртаат животни чекор по чекор. Комплетот содржи 10 прогресивни сложувалки со животни, маркер за цртање, крпче за бришење, картонска табла за цртање и шаблон.

  Забавна играчка за развивање на креативните вештини, логиката и фината моторика.

  Спецификации на производот
  Едукативни придобивки Learn to draw • Develop fine manual skills and eye-hand coordination • Stimulate artistic creativity • Recognise the animals
  Возраст 3-6