Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Магнетна сложувалка - Карта на светот

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217355043
  Достапност: На залиха
  ден 2.690,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Обиколете го светот со 92 магнети. Забавен и едукативен начин да се запознае нашата планета. Секој магнет претставува една земја или регион од светот, со неговото име, главен град и илустрација со карактеристиките на тој дел од светот. Големата магнетна табла го покажува светот со континентите и океаните. Бојата искористена за секој регион ви помага полесно да го најдете местото на секој магнет. Забавувајте се додека ги редите магнетите на картата, а кога ќе завршите може да ја закачите на ѕидот во вашата соба.

  Комплетот содржи: карта и 92 магнета.

  Спецификации на производот
  Димензии 77 x 1 x 46 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 7-12 г.
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *