Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Мека играчка со тропалка СРНАТА СТЕЛА - Lilliputiens

  Бренд: Lilliputiens
  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  Шифра: 5414834833683
  ден 1.560,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оваа неодолива срничка е оригинално дизајнирана развојна играчка за бебиња. Нејзините уши и рокчиња се меки, а нејзиното топчесто тело, во вид на 5 дршки, е направено од материјали со различни текстури и дизајни. Во срничката и во малата птичка се вградени тропалка и ѕвонче.

  Оваа играчка е погодна за развојот на моторните вештини (фаќање, стискање, тресење, вметнување, извлекување), го активира сетилото за слух (шушкање, ѕвонење, тропкање), видот и допирот (различни материјали и испакнати елементи) и им овозможува на децата да ги видат причинско-последичните односи. 

  Играчката е цврсто изработена и безбедна.


  Се пере во машина до 30 ° C.

  Димензии: 15 x 18 x 19 cm

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *