Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Janod Кутија со едукативни и развојни играчки за возраст од 12 месеци

  Бренд: Janod
  За возраст од 1 година и понатаму │ Помага во развојот на вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за развој и образование
  Шифра: 3700217340636
  Достапност: На залиха
  ден 3.090,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оваа кутија со едукативни и развојни играчки од француската марка JANOD е наменета за деца на возраст од 12 месеци. Таа е развиена соодветно за возраста, во соработка со психомоторен терапевт за поддршка на развојот на сетилните вештини, особено сетилата како што се видот, допирот и слухот.

  Комплетот вклучува:

  Сортирач во форма на жаба со 3 дрвени блокчиња кои имаат различни бои и функции: имаат прозорчиња во боја и огледалце; во жабата може да се постават и ткаенини за извлекување со различна текстура, вклучени во комплетот - го стимулира развојот на видот и допирот.

  Тркалезна, троделна картонска пирамида, која прикажува езерце и 2 дрвени патки - го поддржува развојот на стисокот и фината моторика.

  Звучна играчка со изглед на облак со шарени монистра - ги активира видот и слухот.

  Дрвена рамна сложувалка со 3 водени лилјани со различна големина – помага во развојот на координација рака-око и логичкото размислување.

  ВИДЕО

  Многуте различни функции ја прават кутијата да може да се користи секојдневно без играчките да им станат досадни на децата. Комплетот вклучува и детална информативна книшка за родителите, благодарение на која можете да се уверите дека вашето дете целосно ги користи сите можности на играчките во кутијата.

  Оригиналниот концепт на Janod кутиите со развојни играчки е создаден и развиен во соработка со психомоторен специјалист. Колекцијата вклучува 4 кутии, секоја со 4 играчки, наменети за 4 возрасни групи и последователни нивоа на стекнување вештини: сензорна стимулација, развој на моторни вештини, развој на концентрацијата и вештини за логично размислување.

  За целосно искористување на можностите на оваа Janod кутија, подготвивме дополнителни активности поврзани со овие играчки. Ова е начин да се продолжи животот на играчките. Благодарение на новите идеи за забава, вашето дете ќе може да го користи и по одредена возраст! ЛИНК до брошурата

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *