Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Сензорна подлога за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Бренд: Kaloo
  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух ● Соодветна е за користење во природа
  Шифра: 4894173100478
  ден 7.430,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Дизајнирана и произведена во соработка со психомоторни специјалисти, оваа подлога, со три отстранливи панели, може да се прилагоди како што се развива вашето дете. Може да се користи за богат и разновиден опсег на игри, што ја прави исклучително полезна за секој родител што тежнее што е можно повеќе да му помогне на своето бебе да расте и да се развива.


  Комплетот вклучува и отстранливи лакови што можете да ги користите за да ги закачите додатоците со контрастни бои и ткаенини. Оваа подлога за рано учење е специјално дизајнирана да ги зајакне сензорните и моторичките вештини на бебето. Лесна е за транспортирање и перење, а исто така ќе му помогне на бебето да го прошири својот репертоар на движења. Модуларниот дизајн на комплетот значи дека може да го поддржи вашето дете во разни фази од раниот развој.


  Подлогата е приспособлива и може да се постави на повеќе различни начини, со користење на 2 или 3 панели. Панелите може да се постават на земја, да се постават покрај ѕид, или да се позиционираат од крај до крај. Можете дури и да ги понесете со себе во паркот. Изборот е ваш - и на вашето бебе.

  ● Употребата на овој сет може да се прилагоди во зависност од фазата на развојот и возраста на детето.
  ● Цврстата, но мека ткаенина им помага на бебињата да станат поподвижни.
  ● Ги поттикнува доброто држење и моторичките вештини
  ● Помага во развојот на перцептивните вештини, помагајќи му на бебето да ја разбере својата позиција во просторот.
  ● Практична - лесно се чисти и може да се превиткува за лесен транспорт. Соодветна е и за користење во природа.
  ● Откријте ги и другите производи од палетата Stimuli од Kaloo, дизајнирани да го поддржат вашето бебе во секоја фаза од неговиот развој преку различни игри засновани на сензорна стимулација.

   

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *