Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Магнетна книга ДИНОСАУРУСИ - Janod

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217325909
  Достапност: На залиха
  ден 1.150,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Магнетните книги на францускиот бренд Janod се одлични играчки коишто ги развиваат креативноста и имагинацијата и се сакани од децата низ целиот свет. Игрите се состојат од магнети коишто се уредуваат и комбинираат на таблата во различни дезени. Овие сложувалки ќе ви служат долго време и нема да им бидат здодевни на децата, бидејќи нудат многу креативни можности. Тие се прекрасно изработени, што дополнително ја буди смислата за уметност, а исто така ги тренираат логичкото размислување и умешноста на рацете кај детето.

  Магнетната книга ДИНОСАУРУСИ содржи 40 илустрирани магнети од коишто можат да се состават диносауруси. Содржи и 10 картички со примери. Магнетните компоненти овозможуваат со нив децата да создаваат и сопствени креации.

  Ова е одлична забава за малите љубители на животните, како и за сите креативни деца.

  Пакувањето е направено од тврд картон во форма на книга. На внатрешноста на капакот има илустрирана магнетната плоча. Двете прегради внатре помагаат подобро да се организираат магнетите и картичките.

  Магнетните игри од оваа серија изгледаат одлично и се совршени и како подарок.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Магнетните книги на францускиот бренд Janod се одлични играчки коишто ги развиваат креативноста и имагинацијата и се сакани од децата низ целиот свет. Игрите се состојат од магнети коишто се уредуваат и комбинираат на таблата во различни дезени. Овие сложувалки ќе ви служат долго време и нема да им бидат здодевни на децата, бидејќи нудат многу креативни можности. Тие се прекрасно изработени, што дополнително ја буди смислата за уметност, а исто така ги тренираат логичкото размислување и умешноста на рацете кај детето.

  Магнетната книга ДИНОСАУРУСИ содржи 40 илустрирани магнети од коишто можат да се состават диносауруси. Содржи и 10 картички со примери. Магнетните компоненти овозможуваат со нив децата да создаваат и сопствени креации.

  Ова е одлична забава за малите љубители на животните, како и за сите креативни деца.

  Пакувањето е направено од тврд картон во форма на книга. На внатрешноста на капакот има илустрирана магнетната плоча. Двете прегради внатре помагаат подобро да се организираат магнетите и картичките.

  Магнетните игри од оваа серија изгледаат одлично и се совршени и како подарок.