Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Модел на Сончевиот Систем (со мотор) - Buki

  Бренд: Buki France
  Шифра: 3700802103349
  Достапност: На залиха
  ден 3.160,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Едукативен модел на Сончевиот Систем. Неговите 8 планети кружат околу сонцето според нивните вистински орбити во траење од 35 минути.

  Може да се состави на 2 начини:
  - Во режим на Соларен Систем (со сонце, но без месечина).
  - Во режим на Планета Земја и Месечината како сателит со цел да се симулира затемнувањето со помош на светилката којашто е дел од комплетот.

  Сонцето може да се користи и како ноќна светилка.

  Содржи: Сонце, 2 полутопки за Земјата, основа, централна оска, 15 запченици, 8 држачи за планетите, 8 планети, Месечина и светилка.

  Димензии: 33 x 15 x 26 cm

  Соодветно за возраст: 8г+

  Потребно е склопување.

  Внимание! Содржи ситни делови. Не е соодветно за деца помали од 3 години. Се препорачува првото составување да го направи возрасен, за да ја провери исправноста на играчката. Оваа играчка ги задоволува стандардите за безбедност на ЕУ (EN74).

  Потребни се 5LR03-AAA батерии (не се вклучени во комплетот). Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *