Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Планетариум HD - Buki

  Бренд: Buki France
  Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо.
  Шифра: 3700802103370
  Достапност: На залиха
  ден 3.160,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо. Проектира чисти слики во боја, со дијаметар до 3 м. Содржи 3 слики со многу детали, коишто се проектираат во висока резолуција - Сончевиот Систем, Млечниот Пат и соѕвездија.

  Димензии: 19.05 x 12.7 x 20.32 cm

  Соодветно за возраст: 8г+

  Внимание! Содржи ситни делови. Не е соодветно за деца помали од 3 години. Се препорачува првото составување да го направи возрасен, за да ја провери исправноста на играчката. Оваа играчка ги задоволува стандардите за безбедност на ЕУ (EN74).

  Потребни се 3 x LR06 батерии (не се вклучени во комплетот). Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *