Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Ever Earth

  Нашата визија е да ги научиме родителите и децата повеќе за животната средина во којашто живееме. Затоа сакаме сите производи на EverEarth и целата наша деловна структура да се поврзува со идејата за одржливост. Нашите играчки се направени од одржливи материјали, FSC® (C106741) - сертифицирано дрво.EverEarth е посветена на зачувување на нашите шуми, а нејзините активности ја вклучуваат и кампањата „Засади дрво“. Нашиот тим работи на понатамошно развивање на структурата на нашата компанија и да ја направи позелена и поодржлива. За да се постигне оваа цел, ние користиме пакувања што се рециклираати коишто се направени од 80% рециклирана хартија, се грижиме испораката на играчките да е еколошка, се трудиме да ја користиме природната енергија на сонцето со помош на соларни ќелии, и многу многу повеќе. EverEarth сака да ги инспирира децата и родителите да бидат поблиску до природата, бидејќи одржливоста и еколошката свест не засегаат сите нас.

   

  Здравје

  Ние се грижиме за детското здравје. Затоа нашите играчки се направени исклучиво од одржливи, еколошки материјали. Тоа ни овозможува да се осигураме дека не се користат штетни хемикалии и ја гарантираме безбедноста на вашите деца. Исто така ние се стремиме да ја заштитиме мајката природа секој ден, и со години водиме кампањи да ги заштитиме нашите шуми.

   

  Семејство

  Најдоброто нешто кај семејството е да ја делиш љубовта, среќата и забавата. Затоа нашите играчки се фокусираат на овозможување на заеднички игри. Нашата цел е заедно да научиме за одржливоста, да направиме нешто заедно за да допринесеме за позелена околина, и да креираме убави спомени заедно.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Ајде да собираме мед - Ever Earth

  Ајде да собираме мед - Ever Earth

  Опрашете ги различните цвеќиња заедно со пчелите и соберете најмногу мед.
  ден 2.590,00
  Слика на Клацкалка коњче - Ever Earth
  Слика на Моторичка игра - Забава со цвеќиња
  Слика на Гаража за воз

  Гаража за воз

  ден 1.550,00
  Слика на Играчка од дрво - ЗЕБРА
  Слика на Играчка од дрво - МАЈМУНЧЕ
  Слика на Играчка од дрво - НИЛСКИ КОЊ
  Слика на Играчка од дрво - НОСОРОГ
  Слика на Играчка од дрво - СЛОН
  Слика на Играчка од дрво - Трицератопс
  Слика на Играчка од дрво - ТИГАР
  Слика на 37 дрвени блокчиња со разни форми, Lifestyle - Ever Earth

  37 дрвени блокчиња со разни форми, Lifestyle - Ever Earth

  Сместени се во дрвена кутија за складирање • Квалитетна еколошка дрвена играчка • Цврсто дрво од обновливи шуми • Боја на база на вода, неакрилна, нетоксична • 37 блокови во различни форми и бои, кои даваат многу можности за градење • Пакувањето е направено од атрактивни рециклирани материјали • Препорачана возраст од 18 месеци +
  ден 3.990,00