Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Магнетна мапа на Сончевиот Систем

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217354626
  Достапност: На залиха
  ден 1.890,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оваа магнетна мапа е идеална за откривање на нашиот Сончев Систем! Вклучува 20 големи магнети. Содржи и лист со налепници со имињата на планетите со коишто можат тие да се обележат на картата. Едукативниот постер информира за имињата, дијаметарот на планетите, како и оддалеченоста на планетите од Сонцето. Налепниците и постерот се на 6 јазици. Дијаметар на мапата: 50 см.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво
  Возраст 7+
  Димензии 50 x 1 x 50 cm
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оваа магнетна мапа е идеална за откривање на нашиот Сончев Систем! Вклучува 20 големи магнети. Содржи и лист со налепници со имињата на планетите со коишто можат тие да се обележат на картата. Едукативниот постер информира за имињата, дијаметарот на планетите, како и оддалеченоста на планетите од Сонцето. Налепниците и постерот се на 6 јазици. Дијаметар на мапата: 50 см.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво
  Возраст 7+
  Димензии 50 x 1 x 50 cm