Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Holztiger

  Влезете во прекрасниот, рачно изработен свет на Holztiger, каде што секоја фигура е уникатна како и детето што игра со неa. Holztiger играчките се направени од целосно одржливи извори - произведени во Европа, од издржливи и цврсти јавор и бука и насликани со нетоксични бои на водена база. Долготрајното тврдо дрво ќе го издржи тестот на времето, а убавината на неговата текстура се наѕира низ бојата на секоја внимателно изработена фигура. Гледајте ги овие прекрасни играчки како оживуваат во рацете на децата додека играат со нив. Овие намерно поедноставени дрвени фигури се популарни во Валдорф образованието, бидејќи им овозможуваат на децата да им вдахнат живот на ликовите, користејќи ја својата фантазија. Децата можат да ги пресоздаваат своите сопствени искуства од светот околу нив и, исто така, да истражуваат во светот на фантазијата со некои од поегзотичните фигури. Holztiger играчките ги сакаат и децата и возрасните насекаде низ светот. Младите умови ќе се развиваат и учат преку играњето со овие волшебни фигури.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Волк што завива - Holztiger
  Слика на Жирафа

  Жирафа

  ден 890,00
  Слика на Жирафа со подигната глава
  Слика на Кафеааво мече што седи - Holztiger
  Слика на Кенгур со младенче - Holztiger
  Слика на Коњ што стои, светло кафен
  Слика на Крава што пасе - Holztiger
  Слика на Крокодил

  Крокодил

  ден 790,00
  Слика на Лав - Holztiger

  Лав - Holztiger

  ден 790,00
  Слика на Мала жирафа што јаде
  Слика на Панда што седи
  Слика на Тигар - Holztiger

  Тигар - Holztiger

  ден 720,00
  Слика на Лисица што стои
  Слика на Лисица што трча
  Слика на Елен

  Елен

  ден 790,00
  Слика на Лавица

  Лавица

  ден 690,00
  Слика на Лавче што стои
  Слика на Овен

  Овен

  ден 590,00
  Слика на Петел

  Петел

  ден 490,00
  Слика на Трицератопс (Holztiger)
  Слика на Зебра

  Зебра

  ден 790,00