Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Galt

  КВАЛИТЕТНИ, РАЗВОЈНИ И КРЕАТИВНИ ИГРАЧКИ.

  Galt има долга историја на производство на квалитетни играчки, сакани од многу генерации родители и деца. Galt инспирираат да учат преку игра и се дизајнирани да бидат забавни, шарени и имагинативни, истовремено поддржувајќи ги сите области на развојот на децата. Од истражувањето на новороденчињата на текстурите и звуците, играјќи со иновативната „Playnest“ до амбициозниот научник што ги спроведува своите први експерименти со помош на едицијата „Истражи и откриј“, Galt играчките растат со вашето дете.

  Сите производи на Galt се во согласност со, или ги надминуваат тековните регулативи за безбедност на играчките (првенствено BS EN71 и HD271 / BS EN50088), а сите ги носат ознаките CE и ознаката Lion BS5665 за вашa целоснa сигурност во квалитетот.

  Исто така, многу производи се препорачани од  Good Toy Guide, а нашите научни комплети за истражување и откривање  беа добитници на Progressive Preschool Award for the Best Preschool STEM Range за 2019 година.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Лабораторија за човековото тело (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Истражете го неверојатниот свет на науката и откријте фасцинантни факти со оваа џиновска научна лабораторија.
  ден 2.570,00
  Слика на Гнездо фарма

  Гнездо фарма

  ден 2.380,00
  Слика на Меки коцки

  Меки коцки

  ден 1.340,00
  Слика на Мека бебешка книга што се гризе - Диносаурус
  Слика на Мека книга за гризење - Џунгла
  Слика на Мека книга за гризење - Фарма
  Слика на Трамполина што се преклопува
  Слика на Магична боенка - Абецеда (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ВО ВСЕЛЕНАТА (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ВОЗИЛА (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ВОЛШЕБНИ СУШТЕСТВА (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ДИНОСАУРУСИ (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ЕДНОРОЗИ (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ЖИВОТНИ (Водена магија)
  Слика на Магична боенка САФАРИ (Водена магија)
  Слика на Лабораторија за виножито (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Изведете чудесни магнетни трикови, тестирајте ја моќта на магнетните сили и придвижете тркачки автомобил како со магија!
  ден 1.200,00
  Слика на Мојата прва книга со куклички - Galt
  Слика на Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Бебешка перница за под стомаче - Galt

  Перниче на надувување обложено со ткаенина и со 3 додадоци.
  ден 1.490,00
  Слика на Сензорни коцки - Galt

  Сензорни коцки - Galt

  Шест сензорни коцки со различни текстури.
  ден 1.340,00
  Слика на Топка со активности - Galt

  Топка со активности - Galt

  Перниче на надувување обложено со ткаенина и со 3 додадоци.
  ден 1.390,00
  Слика на Магична боенка - 1 2 3 (Водена магија)

  Магична боенка - 1 2 3 (Водена магија)

  Забавен начин да се научи вештината на пишување и броевите од 1 до 20.
  ден 490,00
  Слика на Магична боенка - ФАРМА (Водена магија)
  Слика на Магична боенка МИЛЕНИЦИ (Водена магија)
  Слика на Магична боенка ПИРАТИ (Водена магија)
  Слика на Магична боенка МОРСКИ СВЕТ (Водена магија)