Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Играчка од дрво - Градина 7 во 1

  Бренд: Ever Earth
  Когнитивни способности ● Фини моторички вештини ● Препознавање на форми ● Координација на рацете и очите ● Креативност и имагинација ● Решавање на проблеми ● Градење на самодоверба ● Социјални вештини ● Ја стимулира перцепцијата ● Препознавање на броеви и броење.
  Шифра: 6923619432854
  Достапност: На залиха
  ден 6.290,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Оваа стимулативна, креативна играчка содржи лавиринт со топчиња во разни бои, сортирач на форми, сметало, блокчиња за броење од 1 до 10 и многу други подвижни делчиња. Совршена е за поттикнување на социјалноста и споделувањето, бидејќи со неа истовремено можат да играат повеќе деца.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 40 x 35,5 x 40,5 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 18м+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оваа стимулативна, креативна играчка содржи лавиринт со топчиња во разни бои, сортирач на форми, сметало, блокчиња за броење од 1 до 10 и многу други подвижни делчиња. Совршена е за поттикнување на социјалноста и споделувањето, бидејќи со неа истовремено можат да играат повеќе деца.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 40 x 35,5 x 40,5 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 18м+