Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Столарска маса и алати (Голема)

  Бренд: Ever Earth
  Шифра: 6923619426884
  Достапност: На залиха
  ден 2.590,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Децата учат низ игра, откривајќи и практикувајќи ги работите што ги научиле. Оваа дрвена столарска масичка со алати содржи завртки, чекан, пила, делчиња за склопување, одвртувач, преграда за складирање и други делови.

  Играњето со оваа играчка придонесува за развој на вештината на рацете и овозможува усовршување на чувството за простор. Исто така, ги учи децата за различните видови работа и како алатите можат да се користат за со нив да се направат различни нешта.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 13.7 x 15.9 x 24.3 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Димензии 37.5 x 22.5 x 32.5 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 3+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Децата учат низ игра, откривајќи и практикувајќи ги работите што ги научиле. Оваа дрвена столарска масичка со алати содржи завртки, чекан, пила, делчиња за склопување, одвртувач, преграда за складирање и други делови.

  Играњето со оваа играчка придонесува за развој на вештината на рацете и овозможува усовршување на чувството за простор. Исто така, ги учи децата за различните видови работа и како алатите можат да се користат за со нив да се направат различни нешта.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 13.7 x 15.9 x 24.3 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Димензии 37.5 x 22.5 x 32.5 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 3+