Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Сортер за форми - Дрво - Пастел (Lifestyle Collection)

  Бренд: Ever Earth
  Сортер за форми во форма на дрво. Го прави играњето забавно и им помага на децата да научат да распознаваат различни форми и бои.
  Шифра: 6923619437835
  Достапност: На залиха
  ден 1.890,00
  ден 1.701,00
  i h

  Овој сортер за форми во форма на дрво, го прави играњето забавно и им помага на децата да препознаваат различни форми и бои. Вклучува девет различни форми на дрвени блокови насликани во вашите омилени пастелни бои, меѓу кои и слатките шумски суштества був, лисица и мечка.

  Ја подобрува координација помеѓу рацете и очите преку поттикнувањето на вашето дете да ги турка различните дрвени блокови низ соодветните дупки. Дрвото има практична рачка, наменета за мали раце, правејќи го полесно за носење наоколу.

  Благодарение на прекрасната шема на пастелни бои, изгледа прекрасно на полицата во детската соба, но и на други места.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво/Wood
  Димензии 17 x 21 x 11 cm
  Возраст 1+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Овој сортер за форми во форма на дрво, го прави играњето забавно и им помага на децата да препознаваат различни форми и бои. Вклучува девет различни форми на дрвени блокови насликани во вашите омилени пастелни бои, меѓу кои и слатките шумски суштества був, лисица и мечка.

  Ја подобрува координација помеѓу рацете и очите преку поттикнувањето на вашето дете да ги турка различните дрвени блокови низ соодветните дупки. Дрвото има практична рачка, наменета за мали раце, правејќи го полесно за носење наоколу.

  Благодарение на прекрасната шема на пастелни бои, изгледа прекрасно на полицата во детската соба, но и на други места.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво/Wood
  Димензии 17 x 21 x 11 cm
  Возраст 1+