Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Бренд: Galt
  Шифра: 5011979579492
  Достапност: Нема на залиха
  ден 1.100,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Сет со научни експерименти за деца којшто го охрабрува научното размислување и раното STEM учење.

  Направете пловечки дух, калеидоскоп со епрувета и топка што скока. Играјте застрашувачка игра со ползење по кожата, откријте како да редите различно обоени течности и да направите лава!

  Вклучува книга од 32 страни со комплетно опишани 20 забавни експерименти.

  Содржи 3 епрувети, очила, кристали за топка што скока и калап за правење на топката, лупа, боја за храна, пипета, слајм, pH скала, бележник, налепници од хартија.

  Оваа Научна лабораторија е дел од едицијата Истражи и откриј, којашто е добитник на  2019 Progressive Preschool Award for Best Preschool STEM Range.

  Соодветно за деца над 6 години.

  Се препорачува надзор од возрасен секогаш кога децата играат со оваа играчка.

  Предупредување: Не е соодветно за деца помали од 3 години. Содржи ситни делови. Постои опасност од голтање и задушување.

  Безбедност: Сите производи на Galt се тестирани според најстрогите стандарди за безбедност на играчките и ги задоволуваат сите регулативи на ЕУ.

  Спецификации на производот
  Возраст 3г+ Внимание! Не е соодветно за деца помали од 3 години
  Димензии на кутијата 30.99 x 7.01 x 22 cm
  Возраст 6+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Сет со научни експерименти за деца којшто го охрабрува научното размислување и раното STEM учење.

  Направете пловечки дух, калеидоскоп со епрувета и топка што скока. Играјте застрашувачка игра со ползење по кожата, откријте како да редите различно обоени течности и да направите лава!

  Вклучува книга од 32 страни со комплетно опишани 20 забавни експерименти.

  Содржи 3 епрувети, очила, кристали за топка што скока и калап за правење на топката, лупа, боја за храна, пипета, слајм, pH скала, бележник, налепници од хартија.

  Оваа Научна лабораторија е дел од едицијата Истражи и откриј, којашто е добитник на  2019 Progressive Preschool Award for Best Preschool STEM Range.

  Соодветно за деца над 6 години.

  Се препорачува надзор од возрасен секогаш кога децата играат со оваа играчка.

  Предупредување: Не е соодветно за деца помали од 3 години. Содржи ситни делови. Постои опасност од голтање и задушување.

  Безбедност: Сите производи на Galt се тестирани според најстрогите стандарди за безбедност на играчките и ги задоволуваат сите регулативи на ЕУ.

  Спецификации на производот
  Возраст 3г+ Внимание! Не е соодветно за деца помали од 3 години
  Димензии на кутијата 30.99 x 7.01 x 22 cm
  Возраст 6+