Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Мојата прва коцка со активности (5-1) - Пастел

  Бренд: Ever Earth
  Повеќефунционална играчка со 5 различни вида на активности.
  Шифра: 6923619437729
  Достапност: На залиха
  ден 3.290,00
  ден 2.961,00
  i h

  Оваа EverEarth коцка со активности со шармантел пастелен дизајн е идеална повеќефунционална играчка бидејќи содржи 5 различни вида на активности. Вклучува шарено дрвено сметало за броење, сортирач на форми во вид на животни, дрвена сложувалка со слон и жирафа којашто се врти за малите деца да се учат на вештината на пронаоѓање поврзаност помеѓу нештата, форми од дрво коишто можат да бидат разместувани и лавиринт со дрвени топчиња на капакот од играчката, којшто може да се извади.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 20 x 20 x 20 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 18м+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оваа EverEarth коцка со активности со шармантел пастелен дизајн е идеална повеќефунционална играчка бидејќи содржи 5 различни вида на активности. Вклучува шарено дрвено сметало за броење, сортирач на форми во вид на животни, дрвена сложувалка со слон и жирафа којашто се врти за малите деца да се учат на вештината на пронаоѓање поврзаност помеѓу нештата, форми од дрво коишто можат да бидат разместувани и лавиринт со дрвени топчиња на капакот од играчката, којшто може да се извади.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 20 x 20 x 20 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 18м+