Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Магнетна книга - Танграм

  Бренд: Janod
  Шифра: 3700217327200
  Достапност: На залиха
  ден 1.150,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Магнетна игра - танграм. Со оваа игра детето ќе може да ги реди делчињата и да прави различни форми. Направена е од 43 илустрирани магнети и 30 картички. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето да ја направи формата што е илустрирана на картичката.

  Оваа игра ги поттикнува детската имагинација и креативност на многу забавен начин.

  Спецификации на производот
  Димензии 19 x 4 x 26 cm
  Материјал Картон • Cardboard
  Возраст 3-8 г.
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *