Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Кооперативна игра за деца со раскажување

  Бренд: Headu
  Да разговараме и да раскажуваме приказни!
  Шифра: 8059591424063
  Достапност: На залиха
  ден 1.140,00
  ден 1.026,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Подготвени ли сте за првата кооперативна игра за раскажување приказни? Завртете го спинерот, земете плочка и тргнете на возбудливо патување! Оваа групна игра нуди многу можности да се присетите на настани од минатото, или да измислите многу нови приказни и да им ги раскажете на пријателите.

  ИНСТРУКЦИИ

  Спецификации на производот
  Возраст 5-10
  Едукативни придобивки Раскажување; Опишување на искуства; Споделување и интеракција; Слушање; Управување со емоциите; Вежбање на краткотрајната и долготрајната меморија; Поттикнување на имагинацијата / Narrating; Describing an experience; Sharing and interacting with others; Listening; Managing emotions; Training short and long-term memory; Stimulating imagination
  Материјал Картон • Cardboard
  Димензии на кутијата 28,5 x 25,5 x 6,1 cm
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Подготвени ли сте за првата кооперативна игра за раскажување приказни? Завртете го спинерот, земете плочка и тргнете на возбудливо патување! Оваа групна игра нуди многу можности да се присетите на настани од минатото, или да измислите многу нови приказни и да им ги раскажете на пријателите.

  ИНСТРУКЦИИ

  Спецификации на производот
  Возраст 5-10
  Едукативни придобивки Раскажување; Опишување на искуства; Споделување и интеракција; Слушање; Управување со емоциите; Вежбање на краткотрајната и долготрајната меморија; Поттикнување на имагинацијата / Narrating; Describing an experience; Sharing and interacting with others; Listening; Managing emotions; Training short and long-term memory; Stimulating imagination
  Материјал Картон • Cardboard
  Димензии на кутијата 28,5 x 25,5 x 6,1 cm