Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Картички за учење на емоции и однесувања - Монтесори

  Бренд: Headu
  Распознавање и искажување на чувства ● Распознавање на секојдневните постапки ● Учење нови зборови ● Поттикнување на имагинацијата
  Шифра: 8059591424650
  Достапност: На залиха
  ден 790,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Играјте различни едукативни игри со овој комплет од 40 тактилни картички. Децата ќе научат како да ги распознаваат чувствата, изразите на лицето и секојдневните постапки, набљудувајќи ги илустрациите на момчиња и девјчиња.

  Може и да се забавуваат, мешајќи ги и правејќи смешни лица.

  40 + 2 големи и цврсти тактилни картички

  Спецификации на производот
  Димензии на кутијата 13,5 x 18,8 x 4,7 cm
  Материјал Картон / Cardboard
  Возраст 1-4 г.
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Играјте различни едукативни игри со овој комплет од 40 тактилни картички. Децата ќе научат како да ги распознаваат чувствата, изразите на лицето и секојдневните постапки, набљудувајќи ги илустрациите на момчиња и девјчиња.

  Може и да се забавуваат, мешајќи ги и правејќи смешни лица.

  40 + 2 големи и цврсти тактилни картички

  Спецификации на производот
  Димензии на кутијата 13,5 x 18,8 x 4,7 cm
  Материјал Картон / Cardboard
  Возраст 1-4 г.