Search
English
All Categories
  Menu Close

  Dino - Ride On Dino Portosaurus

  Manufacturer: Janod
  За возраст од 1 година и понатаму │ Чудесна дрвена количка што ќе ги поттикне дечињата на самостојни авантури ● Многу стабилна и лесно управлива, со силиконска облога на тркалата.
  SKU: 3700217358280
  Availability: In stock
  ден 4.890,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

   

  Се подразбира дека сите деца ќе бидат горди што јаваат диносаурус и внатре и надвор од куќата!
  Овој чудесен бракиосаурус со широка насмевка, ќе ги натера малите да сакаат да одат на прекрасни прошетки и да бидат постојано активни. Поставен е на 4 ултрастабилни тркала со силиконска облога што овозможува потивко возење.

  Обликот на седиштето (висок 21 cm) е дизајниран за децата лесно да се качуваат и удобно да седат. Со природните дрвени рачки, децата можат лесно да ја управуваат и да тргнат во независна авантура! И не заборавајте на изненадувањето! Опашката на диносаурусот е направена од многу мек кадифен материјал и може да се извади за да се користи како мека играчка (се пере рачно на 30°C).

   

  Димензии: 57 x 30 x 46,7 cm

  ВИДЕО

     

  Колекцијата Диносауруси е серија развојни едукативни играчки наменети за возраст од 1 година и понатаму, направени првенствено од дрво. Воодушевуваат со својот дизајн и оригиналните начини на користење на докажани начини за стимулирање на детската активност. Херои на колекцијата се пријателски расположени диносауруси, а доминантни бои се: темно портокалова, тиркизна и природна нијанса на дрво.

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *