Search
English
All Categories
  Menu Close

  Dino - Dino Activity Table

  Manufacturer: Janod
  За возраст од 1 година и понатаму │ 8 различни активности кои помагаат во развојот на малите деца ● Помага во развојот на координацијата и фините моторни вештини ● Ги подобрува осетливоста, меморијата и логичното размислување, а исто така помага да се забележат причинско-последичните врски ● Сите детали на оваа прекрасна дрвена играчка за ран развој се одлични: различните области за играње се поделени со убави бои, а чадот што се издига од вулканот е направен од многу мек филц.
  SKU: 3700217358259
  Availability: In stock
  ден 3.990,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Оваа дрвена мултифункционална масаичка со активности од колекцијата Диносауруси на француската марка JANOD е совршена играчка за деца од 1 година и понатаму. Масата е квадратна, има заоблени рабови и четири стабилни, широки ногарки за да се зголеми безбедноста при користењето. Воодушевува со естетиката и со убавите бои и детали, доловувајќи го праисторискиот свет на диносаурусите.

  На масичката има патека за дрвена кола– трицератопс, со тунел под вулканот, над кој има ѕвонче со пријатен звук. Над вулканот има јамка со птеродактил и 8 двени допчиња за движење, а до неа играчка за редење во вид на палма. Има и запченици со диносаурус што излегува од јајце, сортирач на необични форми (отпечаток од шепа и тропски лист, ротирачки додаток со дрвени мониста и ротирачко сферно огледало. Синиот додаток со иглед на јајце произведува звуци додека се врти.

  Пријателските ликови на диносаурусите дополнително го поттикнуваат детето да игра. Покрај тоа, сите елементи се удобни за држење во мали раце.

  Димензии: 40 x 32 x 52,5 cm

     

  Колекцијата Диносауруси е серија развојни едукативни играчки наменети за возраст од 1 година и понатаму, направени првенствено од дрво. Воодушевуваат со својот дизајн и оригиналните начини на користење на докажани начини за стимулирање на детската активност. Херои на колекцијата се пријателски расположени диносауруси, а доминантни бои се: темно портокалова, тиркизна и природна нијанса на дрво.

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *