Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Animals on a Train - Book + Giant Puzzle

  Бренд: SASSI JUNIOR
  Set contains a small book and an eye-catching specially shaped puzzle.
  Шифра: 9788868600471
  Достапност: На залиха
  ден 1.290,00
  ден 1.096,50
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  A train blows its whistle as it speeds along. The passengers on board are all excited to set off on new adventures. Read the rhyming story and assemble the puzzle. Then put both in the suitcase and carry the set with you wherever you go!

  Спецификации на производот
  Димензии 23 x 22 x 8 cm
  Димензии на книгата 13 x 13 cm
  Број на страни 10
  Материјал Картон • Cardboard
  Димензии на сложувалката 90 x 35 cm
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  A train blows its whistle as it speeds along. The passengers on board are all excited to set off on new adventures. Read the rhyming story and assemble the puzzle. Then put both in the suitcase and carry the set with you wherever you go!

  Спецификации на производот
  Димензии 23 x 22 x 8 cm
  Димензии на книгата 13 x 13 cm
  Број на страни 10
  Материјал Картон • Cardboard
  Димензии на сложувалката 90 x 35 cm