Search
English
All Categories
  Menu Close

  302 Geomag Magicube Blocks & Cards 16 pcs

  Manufacturer: Geomag
  За возраст од 2 години и понатаму │ 10 магнетни блокчиња во боја и 6 двострани картички со примери ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  SKU: 0871772003021
  Availability: In stock
  ден 1.790,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  10 магнетни блокчиња во боја и 6 двострани картички со примери. Со комбинирање на овие блокчиња можат да се прават и едноставни и комплексни магнетни модели. Добар вовед во светот на конструкциите.

  Наменета е за возраст од 2 до 5 години. Блокчињата се 100% изработени од рециклирана пластика.

  Едукативни придобивки:

  ● Ги подобрува фините моторички вештини

  ● Го стимулира раното учење

  ● Ги поттикнува фантазијата и креативноста

   

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *