Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Сортирач на форми

  Бренд: Ever Earth
  10 крупни дрвени блокови во различни форми и бои.
  Шифра: 6923619425825
  Достапност: На залиха
  ден 1.290,00
  ден 1.161,00
  i h

  10 крупни дрвени блокови во различни форми и бои, коишто ќе ги привлечат малите деца да ги земат во рацете и да ги испитуваат разликите на секое парче. Со вметнувањето на формите низ соодветните отвори, ќе се развива нивното основно чувство за простор и координацијата помеѓу очите и рацете.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 13 x 13 x 13 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 12m+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  10 крупни дрвени блокови во различни форми и бои, коишто ќе ги привлечат малите деца да ги земат во рацете и да ги испитуваат разликите на секое парче. Со вметнувањето на формите низ соодветните отвори, ќе се развива нивното основно чувство за простор и координацијата помеѓу очите и рацете.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 13 x 13 x 13 cm
  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 12m+