Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Дрвена играчка „Градина“ - 5 во 1

  Бренд: Ever Earth
  Шифра: 6923619409689
  ден 4.290,00
  ден 3.860,00
  ден 3.474,00
  i h

  Преку играњето со оваа играчка се подобруваат координацијата и моторичките вештини кај децата. Од страните содржи четири различни игри: туркање на топчиња, сортирање на форми и бои, пронаоѓање на патека низ лавиринтот и ротирање на запчаници. На капакот се наоѓа игра за развивање на моторичките вештини.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 25 x 25 x 25 cm
  Материјал Дрво / Wood
  Возраст 18м+
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Преку играњето со оваа играчка се подобруваат координацијата и моторичките вештини кај децата. Од страните содржи четири различни игри: туркање на топчиња, сортирање на форми и бои, пронаоѓање на патека низ лавиринтот и ротирање на запчаници. На капакот се наоѓа игра за развивање на моторичките вештини.

   

  Сите EverEarth дрвени играчки се 100% произведени од бука чиешто потекло е потврдено од FSC (Forest Stewardship Council) и сите се тестирани според строгите европски стандарди за контрола на квалитетот EN71, така што тие се трајни и безбедни за игра. EverEarth е приврзан кон важноста да се користат исклучиво одржливи извори, бои на водена база и пакувања од рециклирани материјали, произведени со висок квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 25 x 25 x 25 cm
  Материјал Дрво / Wood
  Возраст 18м+