Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Еден, два, три (Сложувалка)

  Бренд: Orchard Toys
  Бројте сѐ до врвот на дрвото, со многу среќни суштества кои ќе ви помогнат на вашиот пат. Оваа загатка е одлична за развивање на вештината на броење, но и за учење на децата за различните животни што може да се најдат во џунглата.
  Шифра: 5011863301048
  Достапност: Нема на залиха
  ден 890,00
  ден 801,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Бројте сѐ до врвот на дрвото, со многу среќни суштества кои ќе ви помогнат на вашиот пат. Оваа загатка е одлична за развивање на вештината на броење, но и за учење на децата за различните животни што може да се најдат во џунглата.

   

  Вклучува постер со полна големина!

   

  Еден, два, три, исто така вклучува и водич за забавно учење на задниот дел од кутијата, којшто упатува наразлични точки за коишто може да се разговара откако сложувалката ќе биде наредена. Ова ги вклучува прашањата за препознавање на броевите, подобрување на броењето и поттикнување на набљудувањето, на пр.: Кој број доаѓа по 9? Дали има помалку змии од пеперутки?

  Големина на сложувалката и постерот 29 x 86cm.

   

  Едукативни придобивки:

  • Поттикнува дискусија
  • Ја развива координацијата помеѓу очите и рацете
  • Ја поттикнува вештината за броење
  • Ја поттикнува вештината за набљудување
  Спецификации на производот
  Материјал Дрво
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Бројте сѐ до врвот на дрвото, со многу среќни суштества кои ќе ви помогнат на вашиот пат. Оваа загатка е одлична за развивање на вештината на броење, но и за учење на децата за различните животни што може да се најдат во џунглата.

   

  Вклучува постер со полна големина!

   

  Еден, два, три, исто така вклучува и водич за забавно учење на задниот дел од кутијата, којшто упатува наразлични точки за коишто може да се разговара откако сложувалката ќе биде наредена. Ова ги вклучува прашањата за препознавање на броевите, подобрување на броењето и поттикнување на набљудувањето, на пр.: Кој број доаѓа по 9? Дали има помалку змии од пеперутки?

  Големина на сложувалката и постерот 29 x 86cm.

   

  Едукативни придобивки:

  • Поттикнува дискусија
  • Ја развива координацијата помеѓу очите и рацете
  • Ја поттикнува вештината за броење
  • Ја поттикнува вештината за набљудување
  Спецификации на производот
  Материјал Дрво