Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  За жал, овој производ не е повеќе достапен.

  Тукан - NATIONAL GEOGRAPHIC

  Бренд: National Geographic
  Шифра: 8004332707127
  Достапност: Нема на залиха
  ден 1.590,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Жители се на крошните на дождовните шуми, туканите ги користат своите силни, долги клунови за да дојдат до овошје на гранките кои се премногу тенки за да ја издржат нивната тежина. Освен овошје, тие се хранат и со инсекти, а понекогаш и со мали птици, јајца или гуштери! 

  Димензија: 27 cm

  ● ● ●

  Плишените играчки National Geographic се дизајнирани во Италија од една од водечките компании во светот на меките играчки - Lelly. Направени во соработка и под надзор на National Geographic, тие се изработени со многу реалистичен изглед. Исто така, купувањето на овие играчки ги поддржува иницијативите на National Geographic за зачувување на дивиот свет.

  Материјалите, изработката и изгледот на овие плишени животни се брилијантни. Тоа што National Geographic го стави своето име на нив е одличен показател за нивниот квалитет.

  Спецификации на производот
  Димензии 27 cm
  Возраст 0 +
  Материјал Текстил
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *