Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  So Slime DIY - Работилница за сензорен слајм

  Бренд: Canal Toys
  На залиха од 17 март 2023 г.
  Достапност: Нема на залиха
  ден 1.990,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Прекрасна работилница за правење слјам во различни бои и текстури. Само истурете го прашокот, додадете вода измешајте и вашиот слајм е готов. За само неколку минути ќе добиете 100% безбеден слајм.

  УНИКАТНИ УКРАСИ ЗА ВИСТИНСКИ СЕТИЛНИ ЕФЕКТИ: откријте ги сите вклучени украси. Сите тие имаат различни текстури така што откако ќе ги додадете во вашиот слајм, тој ќе има уникатен сензорен ефект!

  Содржина:

  ● 10 кесички со прашок за слајм
  ● 3 епрувети
  ● 7 украси
  ● 1 кесичка со светки
  ● 1 лист налепници
  ● 1 алатка
  ● 1 инка
  ● 1 x инструкција
  ● 1 миксер
  ● 2 мешалки

   

  Предупредување за безбедност!

  • Не е соодветно за деца под 6 години. Да се користи под надзор на возрасен. • Да се ​​чува подалеку од дофат на деца под 6 години • Ве молиме прочитајте ги упатствата пред првата употреба. • Отстранете ги непотребните предмети од играта пред да му ја дадете играчката на вашето дете (на пр. пакувањето) • Измијте ги рацете по употреба! • Да се ​​чува подалеку од устата и очите. • Слајмот не смее да се јаде • Не користете го во случај на црвенило, воспаление, чешање или друга надразнетост • Ако иритацијата продолжи, консултирајте се со вашиот лекар.• Сликите служат само за илустративни цели. • Боите и деталите на содржината може да се разликуваат

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *