Search
English
All Categories
  Menu Close

  Sorry - this product is no longer available

  So Slime DIY Ice Cream Factory

  Manufacturer: Canal Toys
  SKU: 3555801359927
  Availability: Out of stock
  ден 2.290,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Направете шарени и забавни креации, со вашата сопствена работилница за сладолед!

  Правењето ваш леден десерт ќе биде многу забавно, со оваа фабрика за сладолед од слајм! Измешајте ги состојките, изгмечете ги и обликувајте ги сладоледите. Потоа, декорирајте и послужете! Комплетот содржи три вида на слајм. Извадете го ледениот слајм, додајте го воздушестиот и прелијте ги со прекрасниот миризлив слајм! Толку вкусно!

  Содржина:

  ● 1 Работилница
  ● 1 Мешалка
  ● 1 Чаша и 1 корнет
  ● 1 Лажица
  ● 2 Кесички за воздушест слајм
  ● 2 Кесички за леден слајм
  ● 2 Кесички за миризлив слајм
  ● 4 Кесички со декорации
  ● 1 Лист со налепници
  ● 4 Амајлии и 1 алатка

  ВИДЕО

   

   

  Предупредување за безбедност!

   

  • Не е соодветно за деца под 6 години. Да се користи под надзор на возрасен. • Да се ​​чува подалеку од дофат на деца под 6 години • Ве молиме прочитајте ги упатствата пред првата употреба. • Отстранете ги непотребните предмети пред да му ја дадете играчката на вашето дете (на пр. пакувањето) • Измијте ги рацете по употреба! • Да се ​​чува подалеку од устата и очите. • Слајмот не смее да се јаде • Не користете во случај на црвенило, воспаление, чешање.или друга иритација • Ако иритацијата продолжи, консултирајте се со вашиот лекар.• Сликите служат само за илустративни цели. • Боите и деталите на содржината може да се разликуваат

   

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *