Search
English
All Categories
  Menu Close

  Magnéti'stories Dinosaurs

  Manufacturer: Janod
  За возраст од 3 години и понатаму │ Илустрирана магнетна позадина и 30 магнети ● Форматот на книгата лесно може да се носи и позиционира за кративна игра со раскажување приказни ● Помага во развојот на јазичните способности и фантазијата
  SKU: 3700217354503
  Availability: In stock
  ден 650,00
  i h
  Delivery date: 1-3 Working days

  Оваа магнетна игра, од француската марка Janod, содржи 30 магнети - диносауруси, растенија и други елементи од праисториски пејзаж, со коишто децата можат да создаваат оригинални илустрации на преклопливата троделна магнетна подлога. Магнетите ќе ги поттикнуваат децата да измислуваат сопствени приказни со диносаурусите како херои. Ова е одлична забава за сите креативни деца.

  Со оваа игра, вашето дете ќе биде пренесено во возбудливиот свет на диносаурусите. Практична и преклоплива: магнетната панорама може да се стави во ранец и детето да ја носи каде и да оди.

  Големина: 18 x 1,5 x 18 cm

  ●  ●  ● 

  Магнетните игри Magneti'stories, се извонредни игри коишто ги развиваат креативноста и фантазијата и ги подобруваат речникот и мануелната умешност. Распоредувањето на тематските магнети на подлогата според по своја идеја, отвора многу можности за создавање, така што тие се постојано интересни. Покрај тоа, игрите од оваа едиција се прекрасно изработени, што дополнително го поттикнува уметничкиот сенс кај детето и се убав подарок.

   

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *