Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Лука Сламката ја забива топката

  Томас Диргела
  Шифра: 9786082560762
  Достапност: На залиха
  ден 250,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  УРНЕБЕСЕН БЕСТСЕЛЕР!!!

  Запознајте го Лука Сламката. Тој оди бос, живее со татко му а најголемата страст му е кошарката. Иако децата се потсмеваат со Лука, момчето не престанува да посетува тренинг затоа што има цел – да докаже дека може совршено да игра кошарка. Што се случува кога никогаш не се предаваш, не престануваш да веруваш во себе, а старата љубов не престанува. Дали вреди непријателот секогаш да се уништи? Отворете ја оваа книга и дознајте!

  Томас Диргела е писател, креатор и водител на популарно радио шоу за деца, а помеѓу младите читатели е познат и како автор на урнебесно забавните „Лука Сламката ја забива топката“ и детективската серија Дом и Том. Првата книга од таа серија „Дом и Том. Случајот на загубената метла“ (2017) доживеа огромна популарност.

  Неговите книги се обожавани и од децата и од нивните родители. Авторот многу често добива покани да гостува во училиштата и заедно со децата да ги чита неговите книги. На тие настани, децата многу често плачат. Од смеа.

  Неговите книги за деца имаат добиено многу важни награди.

   

  Спецификации на производот
  Број на страни 144
  Димензии на книгата 129 x 198 mm
  Година на издавање 2020
  Корица Мека
  ISBN 978-608-256-076-2
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  УРНЕБЕСЕН БЕСТСЕЛЕР!!!

  Запознајте го Лука Сламката. Тој оди бос, живее со татко му а најголемата страст му е кошарката. Иако децата се потсмеваат со Лука, момчето не престанува да посетува тренинг затоа што има цел – да докаже дека може совршено да игра кошарка. Што се случува кога никогаш не се предаваш, не престануваш да веруваш во себе, а старата љубов не престанува. Дали вреди непријателот секогаш да се уништи? Отворете ја оваа книга и дознајте!

  Томас Диргела е писател, креатор и водител на популарно радио шоу за деца, а помеѓу младите читатели е познат и како автор на урнебесно забавните „Лука Сламката ја забива топката“ и детективската серија Дом и Том. Првата книга од таа серија „Дом и Том. Случајот на загубената метла“ (2017) доживеа огромна популарност.

  Неговите книги се обожавани и од децата и од нивните родители. Авторот многу често добива покани да гостува во училиштата и заедно со децата да ги чита неговите книги. На тие настани, децата многу често плачат. Од смеа.

  Неговите книги за деца имаат добиено многу важни награди.

   

  Спецификации на производот
  Број на страни 144
  Димензии на книгата 129 x 198 mm
  Година на издавање 2020
  Корица Мека
  ISBN 978-608-256-076-2