Search
English
All Categories
  Menu Close

  Little red riding hood reversible storydoll

  Manufacturer: Lilliputiens
  За возраст од 1 годинa и понатаму │ Ја поттикнува детската фантазија и создавањето приказни ● Куклата е цврсто сошиена и совршено доработена, со внимание кон секој детаљ и сосема безбедна за децата.
  SKU: 5414834834116
  Availability: In stock
  ден 2.190,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Оваа кукла, од колекцијата Црвенкапа на белгиската марка Lilliputiens, е совршена за раскажување приказни, читање или гушкање. Нејзиниот изглед може да се менува во секој од ликовите од оваа популарната бајка: баба, волк и Црвенкапа. Со превртување на фустанот и на капата, можете да го „оживеете“ саканиот лик.

  Црвенкапа има шишки, џеб-чанта, а нејзиниот фустан е насликан со детали што го следат текот на приказната и нејзиниот пат низ шумата. Откако фустанот ќе се сврти, куклата се претвора во баба во розов кариран фустан, со наочари, бела коса и капа со цвеќиња. Долниот дел од здолништето на бабата е насликан со детали од нејзината средба со волкот во куќата. Со превртување на нејзината капа, куклата се претвора во ликот на волкот

  Куклата е цврсто сошиена и совршено доработена, со внимание кон секој детаљ и сосема безбедна за детето. Играњето со неа внесува момент на изненадување и ја поттикнува детската фантазија и создавањето приказни.

  Димензии: 20 x 25 x 10

  ВИДЕО

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *