Search
English
All Categories
  Menu Close

  LIONESS WITH BABY NATIONAL GEOGRAPHIC

  Manufacturer: National Geographic
  SKU: 8004332707646
  Availability: In stock
  ден 3.890,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Лавовите се единствените мачки кои живеат во групи, коишто се нарекуваат стада. Стадото може да вклучува до три
  мажјаци, десетина женки и нивните младенчиња. Лавовите поминуваат околу 20 часа на ден одморајќи се.

  Големина: 48 cm.

  ● ● ●

  Плишените играчки National Geographic се дизајнирани во Италија од една од водечките компании во светот на меките играчки - Lelly. Направени во соработка и под надзор на National Geographic, тие се изработени со многу реалистичен изглед. Исто така, купувањето на овие играчки ги поддржува иницијативите на National Geographic за зачувување на дивиот свет.

  Материјалите, изработката и изгледот на овие плишени животни се брилијантни. Тоа што National Geographic го стави своето име на нив е одличен показател за нивниот квалитет.

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *