Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Куќичка за кукли со звучни ефекти - Hape

  Бренд: Hape
  Квалитетна дрвена куќичка со многу додатоци и звучни ефекти за интерактивна игра.
  Шифра: 6943478034808
  Достапност: На залиха
  ден 5.690,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Забавен комплет со кукли, додатоци и звучни ефекти, со коишто децата ќе ќе се забавуваат безброј часови.

  Осумте различни соби се уредени за децата да играат како рок-ѕвезда, актер, да си играат со домашните миленици, или да одат на плажа.

  Има 9 возбудливи звучни ефекти: гитара, клавијатура, звуци на домашни миленици, саундтрак од филми многу повеќе.

  Интерактивните звучни ефекти може да се активираат кога фигурите ќе се постават на едно од LED светлата на подот.

  Куќичката е фантастична за поттикнување на креативна игра, раскажување приказни и за развивање на социјалните вештини.

  Има 31 елемент: пијано, гитара, микрофон, тросед, зелено растение, маса, две столчиња, две чинии и чаши, тава, две рипчиња за ражен, тоалет, када, кревет, тобоган за домашни миленици, куќа за животни , базен, голем тобоган, скали, лулашка, куче, мачка, фигури на девојка и момче.

  Димензии 59 x 30 x 49 cm

  За да работат звучните ефекти потребни се 2 x AA батерии (не се вклучени во комплетот).

   

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *