Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Играчка од дрво ТЕЖИНИ - Janod

  Бренд: Janod
  3-6 години
  Шифра: 3700217350635
  Достапност: На залиха
  ден 1.650,00
  i h
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа баланс игра. Со шеснаесетте блокчиња во различни форми и бои, оваа магнетна игра им овозможува на децата да ја споредуваат тежината на различните елементи на забавен начин. Исто така, тие ќе можат да ги репродуцираат илустрациите зададени на приложените картички, за да ги подобрат координацијата и вештината на рацете. Оваа развојна играчка го развива и чувството за рамнотежа и ја подобрува концентацијата.

  Обоена е со водени бои.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво
  Димензии 23 x 8 x 5,5 cm
  Возраст 3-6 г
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа баланс игра. Со шеснаесетте блокчиња во различни форми и бои, оваа магнетна игра им овозможува на децата да ја споредуваат тежината на различните елементи на забавен начин. Исто така, тие ќе можат да ги репродуцираат илустрациите зададени на приложените картички, за да ги подобрат координацијата и вештината на рацете. Оваа развојна играчка го развива и чувството за рамнотежа и ја подобрува концентацијата.

  Обоена е со водени бои.

  Спецификации на производот
  Материјал Дрво
  Димензии 23 x 8 x 5,5 cm
  Возраст 3-6 г